портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Поглиблення співпраці між Мінагрополітики та ФАО сприятиме досягненню глобальних цілей сталого розвитку 2030, - Олена Ковальова

Опубліковано 04 жовтня 2018 року, 16:54

Україна прийняла участь в роботі 26-ої сесії Комітету ФАО з сільського господарстві в м. Рим (Італія), направленої на вирішення глобальних проблем в галузі сільського господарства, харчування та розробки пропозицій щодо узгоджених дій держав-членів ФАО. Ключовими завданнями роботи 26-ої сесії Комітету було визначено забезпечення сталого виробництва продовольства та ведення сільського господарства, адаптованого до умов змін клімату.

«Людство постало перед безпрецедентним подвійним викликом: необхідність викорінення голоду і пом’якшення наслідків зміни клімату на аграрне виробництво. Підтримуючи Стратегію ФАО щодо зміни клімату, направлену на стимулювання глобальних перетворень в підтримку сталого сільського господарства, Україна впроваджує національну Стратегію державної політики у сфері адаптації до змін клімату на період до 2030 року», - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час зустрічі з Генеральним директором ФАО Жозе Граціану да Сілва в рамках роботи 26-ої сесії Комітету.

Паном Жозе Граціану да Сілва підтримано напрями діяльності Міністерства в рамках Рамкової програми співробітництва між Україною та ФАО на 2016-2019 роки, зокрема, розвиток органічного виробництва, земельна реформа, підтримка малих та середніх виробників, а також зусилля, направлені для забезпечення епізоотичного та фітосанітарного благополуччя в рамках глобальної ініціативи попередження транскордонних і нових виникаючих загроз для сільського господарства і продовольчих систем.

«Ефективне співробітництво з ФАО визначається Україною як важливий чинник при формуванні як продовольчої, так і зовнішньоекономічної стратегії розвитку країни. Для розширення співпраці з міжнародною організацією у Мінагрополітики готуються пропозиції до проекту Програми співробітництва ФАО з Україною на 2020-2023 роки», - резюмувала Олена Ковальова.

Довідково:

Комітет із сільського господарства (КСХ) є одним з керівних органів ФАО, що забезпечує загальне керівництво в сфері розробки політики та нормотворчої діяльності з питань, що стосуються сільського господарства, тваринництва, продовольчої безпеки, харчування, розвитку сільських регіонів і управління природними ресурсами. Заснований в 1971 році, Комітет складається з більш ніж 100 країн-членів і зазвичай проводить наради один раз на два роки, але при необхідності може проводити і додаткові сесії.

Порядок денний поточної 26-ої сесії Комітету ФАО направлений на забезпечення сталого глобального виробництва продовольства (стійкі продовольчі системи, агроекологія, підвищення привабливості сільських районів), а також введення раціонального адаптованого сільського господарства (Стратегія ФАО щодо зміни клімату, проблеми дефіциту води, збереження біорізноманіття).

Прес-служба Мінагрополітики