портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Підсумки: У 2016 році запущено рибоохоронний патруль

Опубліковано 03 січня 2017 року, 17:56

Рибоохоронний патруль розпочав свою роботу 16 червня у Київській області. Це був пілотний проект Держрибагентства із реформування системи охорони водних біоресурсів України за системою контролю європейського рівня.

Патруль створено замість органів рибоохорони задля забезпечення на українських водоймах ефективної системи контролю за використанням і відтворенням риби та боротьби з браконьєрством.

«Рибний патруль – це новий персонал, люди з високою мотивацією, відібрані на основі відкритих кадрових конкурсів. Це залучення європейського досвіду, сучасне оснащення – форма, човни, прилади нічного бачення, дрони. Це нові підходи до роботи», - зазначив Міністр Тарас Кутовий.

Так, 27 вересня виповнилось 100 днів з початку роботи рибоохоронного патруля на Київщині. За цей час рибні патрульні провели 270 рибоохоронних рейдів та викрили 302 порушення правил рибальства. В рамках проведених оперативних заходів було вилучено 3 133 кг водних біоресурсів, з яких 1 156 кг у рибалок-промисловиків та 1 072 кг – при незаконному придбанні чи збуті. В ході проведених рибоохоронних операцій затримано 32 транспортних засоби та 435 знарядь лову. Пілотний проект рибоохоронного патруля на Київщині виявив правопорушень, що завдали збитків державі на суму 1,2 млн грн.

У прийнятому бюджеті на 2017 рік передбачено додаткове фінансування у розмірі 40 млн грн. на рибний патруль. Це є частиною необхідних коштів для комплексної реалізації проекту у 140 млн грн.

В листопаді-грудні інспекторський склад рибоохоронного патруля почали формувати для 8 областей – Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Одеської та Харківської.

Прес-служба Мінагрополітики