портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Підсумки: У 2016 році ЄС погодився на збільшення квот для українських аграріїв

Опубліковано 03 січня 2017 року, 18:57

У 2016 році Європейський союз погодився на збільшення квот для українських сільськогосподарських виробників, а у переговорному процесі закладено потенціал для їх подальшого збільшення.

«Коли ми поставили це питання на порядок денний, партнери неохоче йшли на його обговорення. Але послідовна, командна робота, наша наполегливість дали результат. Ми не тільки погодили перегляд квот але і зробили заділ на їх подальше збільшення», - сказав Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України.

Зокрема згідно з прийнятим рішенням українські виробники сільськогосподарських товарів отримають додаткові квоти на кукурудзу, пшеницю, мед, крупи, оброблені томати, всього на $195 950 000.

Питання щодо збільшення квот на аграрну продукцію, яка поставляється на ринок ЄС, активно обговорювалося Міністром Тарасом Кутовим під час щорічного аграрного діалогу Україна-ЄС 22-23 червня 2016 року у Брюсселі та мало продовження у технічному опрацюванні сторонами.

Варто зазначити, що пропозиція Європейської Комісії щодо збільшення існуючих квот на окремі види сільськогосподарської продукції з метою розширення доступу до європейського ринку деяких позицій українських товарів на додаток до поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі буде діяти строком на 3 роки і має бути ухвалена Європарламентом та країнами-членами ЄС.

Наразі, частка ЄС в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції складає 33,9%.

Прес-служба Мінагрополітики