портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Перевірки на АЗС свідчать, що суб’єкти господарювання часто не дотримуються державних стандартів якості нафтопродуктів

Опубліковано 26 лютого 2016 року, 14:02

Як поінформував Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, було відібрано 31 зразок на АЗС Закарпатської (4 зразки), Чернігівської (8), Вінницької (1), Одеської (4), Київської (6) областей та міста Києва (8). За результатами дослідження було виявлено, із зазначеної кількості зразків нафтопродуктів 15 відповідає нормам ДСТУ, у 10-ти випадках виявлено відхилення від стандартів, а щодо 5-ти ще тривають лабораторні дослідження.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка Держпродспоживслужба на основі скарг споживачів проводить перевірки якості нафтопродуктів на автозаправках роздрібних операторів моторних палив в усіх регіонах України. 

Як поінформував Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, було відібрано 31 зразок на АЗС Закарпатської (4 зразки), Чернігівської (8), Вінницької (1), Одеської (4), Київської (6) областей та міста Києва (8). За результатами дослідження було виявлено, із зазначеної кількості зразків нафтопродуктів 15 відповідає нормам ДСТУ, у 10-ти випадках виявлено відхилення від стандартів, а щодо 5-ти ще тривають лабораторні дослідження. При цьому в одному випадку інспекторів не допустили на автозаправку для відбору проб.

За словами керівника Держпродспоживслужби, на даний момент відбувається процедура розрахунку суми штрафних санкцій. Відповідно до законодавства розмір штрафу становить 300% вартості отриманої для реалізації партії товару.

 

«Ми налаштовані на ефективну політику захисту прав споживачів. У разі надходження нових скарг на якість нафтопродуктів на АЗС, перевірки будуть продовжені», - наголосив Володимир Лапа.