портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Павленко: Виноградорсько-виноробна галузь є перспективною для України

Опубліковано 02 грудня 2015 року, 16:03

«В Україні нараховується 15 природно-виноградарських макрозон і 58 мікрозон, що дає можливість виробляти унікальні різновиди винопродукції. Виноградарсько-виноробна галузь може стати для України іміджевою та має хороші перспективи розвитку», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на сайті «Лівий берег».

За його словами, загальна площа виноградників із врахуванням АР Крим становила 75.1 тисяч га, однак після незаконної анексії Криму Україна втратили близько 20 тисяч га плодоносних площ. Наразі найбільші плодоносні площі виноградників розташовані у Одеській (27.5 тисяч га), Миколаївській (5.8 тисяч га), Херсонській (5.1 тисяч га) та Закарпатській (3.7 тисяч га) областях.

Олексій Павленко зауважив, що незважаючи на недобір урожаю з природно-кліматичних причин, виноград є однією із найбільш рентабельних сільськогосподарських культур із показником 71,5%. За попередніми оцінками, врожай винограду у поточному році становить 351,8 тисяч тонн.

«Попри тимчасову втрату Кримського півострова із його унікальними можливостями для виноградарства та виноробства, в Україні залишається істотний потенціал для розвитку галузі. Наші природні умови дозволяють виробляти вина не гірші, ніж в Бордо чи П’ємонті», - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики