портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Павленко: відновлення зрошувальних систем - одна із складових підвищення урожайності

Опубліковано 05 січня 2016 року, 15:47

«Невпинне зростання кількості населення та зменшення площі продуктивних земель у світі зумовлює необхідність інтенсифікувати  сільськогосподарське виробництво з метою отримання більшої кількості продукції з одиниці площі. Однією із складових підвищення урожайності разом із селекцією та хімізацією аграрного виробництва є іригація», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації в  інтернет-виданні  «Лівий берег».

За словами Міністра, в  Україні система зрошення вже довгий час знаходиться у занедбаному стані. Через брак фінансування та відсутність сприятливого правого поля для довгострокових інвестицій  починаючи з 1990 року площа зрошуваних земель зменшилася більш як на 70%. Сьогодні потенціал зрошуваних систем півдня України використовується лише на третину. Так, з наявних тут 1,77 млн га зрошуваних земель (без АРК) до поливного сезону у 2015 році було підготовлено лише 690,2 тис. га. У середньому щороку полив проводиться на площі 600 тис. га (при підготовленій до роботи площі понад 800 тис. га).

«Найефективніше використовуються зрошувані землі у Херсонській області: із наявних 426,8 тис. га зрошуваних земель у поливному режимі використовується 291,8 тис га (70%). Слід зауважити, що це єдина область, яка повністю поливає підготовлену до роботи площу протягом останніх років. У інших областях ситуація в рази гірша. Приведу кілька прикладів: показник використання зрошуваних земель у Одеській області складає 19%, у Дніпропетровській - 14%, у Миколаївській - 13 %», - наголосив Міністр.

Голова відомства зауважив, що за результатами перевірки стану зрошувальної інфраструктури України, яка проводилася представники Мінагрополітики спільно з представниками Світового банку, винесено вердикт - фізична зношеність насосних станцій, каналів і трубопровідних мереж досягає 82%

Така ситуація склалася, за словами Олексія Павленка, у результаті подрібнення зрошувальних ділянок на сотні окремих паїв, а відтак і власників. Як наслідок - внутрішньогосподарська зрошувальна мережа та дощувальна техніка фактично залишилися без господаря і розпочалося їх руйнування.

Згідно з матеріалами інвентаризації, яка проводилася Мінагрополітики України спільно з Держводагентством України у 2013 році, із 2,17 млн га на площі 737,5 тис. га можна здійснювати полив без додаткових капітальних вкладень у зрошувальні системи. Однак через зношеність, відсутність насосно-силового обладнання та незадовільного гідрогеолого меліоративного стану безповоротно втрачено у зрошуваному землеробстві 361,4 тис. га.

«Мінагрополітики України спільно з Держводагенством опрацьовується можливість залучення на ці цілі кредитних ресурсів на довгостроковій основі від Світового, Європейського інвестиційного банків, Експортно-імпортного банку Китаю та інших міжнародних фінансових інституцій. Але на шляху до залучення іноземних інвестицій необхідно вирішити ряд організаційних, технічних та фінансових питань, пов’язаних з модернізацією зрошувальних систем», - заявив Міністр Олексій Павленко.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux