портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Павленко: Товарообіг між Україною та Ізраїлем у 2015 році склав більше $400 млн

Опубліковано 23 березня 2016 року, 11:41

«Важливий напрям українсько-ізраїльської співпраці - інтеграція ізраїльських інноваційних технологій у вітчизняний агропромисловий комплекс. Вже зараз ми активно використовуємо ці технології в агросекторі. Зокрема, серед нововведень – сортування овочів за допомогою фототехніки та комп'ютерів, автоматизований збір врожаю та інноваційний підхід до боротьби з комахами», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Міністром сільського господарства та розвитку села Держави Ізраїль Урі Аріелем.

Також Олексій Павленко зазначив, що за 2015 рік товарообіг сільськогосподарською продукцією між двома країнами склав  403 млн дол. США. При цьому експорт склав 395 млн дол. США, що на 4,8%  більше у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Експортувалися переважно зернові злаки (263 млн дол. США), залишки та відходи харчової промисловості (58,7 млн дол. США) та насіння олійних культур (41 млн дол. США). Водночас імпортували за цей період продукції на суму 8 млн дол. США. Серед головних одиниць імпорту - плоди, горіхи та цедра (2,5 млн дол. США), овочі, рослини та коренеплоди (1,5 млн дол. США), соки (1 млн дол. США).

«Ми зацікавлені у залученні ізраїльських інвестицій у розвиток агропромислового комплексу України. Серед пріоритетних напрямів можу назвати будівництво та модернізацію інфраструктурних об’єктів, зокрема у зерновому господарстві, впровадження прогресивних технологій в галузі сільського господарства, та виробництво і переробку сільгосппродукції з високою доданою вартістю», - наголосив український Міністр.  

Наприкінці зустрічі він додав, що важливим механізмом налагодження та поглиблення двостороннього співробітництва між Україною та Ізраїлем є робота Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, тому українська сторона прагне активізувати діяльність в рамках цієї організації.

 Прес-служба Мінагрополітики