портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Павленко: Аграрний товарообіг з Росією зменшився на 70%

Опубліковано 24 листопада 2015 року, 14:55

«Ситуація із запровадженням Російською Федерацією заборони на імпорт українського продовольства не стане критичною для АПК України. Нам вдасться вийти із неї з гідністю - довівши, що вітчизняна продукція якісна, конкурентоспроможна та користується попитом в усьому світі», - запевнив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй статті на порталі «РБК-Україна».

На думку Міністра, майбутнє українського агросектору за європейськими, світовими стандартами якості, безпечністю харчової продукції та модернізацією виробництва. Україна відкриває для себе нові ринки збуту, зменшуючи частку експортованих до Росії сільськогосподарських товарів. За підсумками 10 місяців поточного року товарообіг аграрної продукції між Україною та Російською Федерацією зменшився на близько 70% (на понад 1 млрд доларів США) порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склав 456.2 млн дол. США.

За словами Олексія Павленка, цілком зрозумілі побоювання вітчизняних товаровиробників через втрату знайомого і добре освоєного російського ринку. Однак за тих обставин, що склалися, географічна диверсифікація аграрного експорту, переорієнтація на нові ринки, модернізація виробництва продукції - це не просто вимушена необхідність, це єдина можлива умова розвитку і процвітання АПК України.

«Мій підхід - максимально диверсифікувати аграрний експорт та зосередитися на відкритті нових ринків збуту для української продукції. У нас уже є суттєві зрушення у цьому напрямі», - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики