портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Основа концепції ринку землі - орієнтир на дрібних та середніх аграріїв

Опубліковано 24 березня 2017 року, 17:31

Про це сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю для одного з українських видань.

В основу концепції ринку землі має бути покладено орієнтир на дрібних і середніх агровиробників. Одне з завдань – створити пільговий період, коли землю зможуть купувати лише фермери протягом 10 років.

Про це сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю для одного з українських видань.

«Покупцями сільськогосподарської землі зможуть бути лише громадяни України. Юридичні особи й іноземці не допускатимуться на ринок. Також хочемо ввести граничний розмір володіння – не більше 200 га в одні руки», - окреслив бачення Мінагрополітики у сфері земельної реформи Максим Мартинюк.

Також Перший заступник Міністра розповів про можливу поетапність впровадження ринку землі в України.

Перший етап – пробний продаж сільськогосподарських земель державної форми власності. Основна задача першого етапу – сформувати лоти державних земель і провести аукціони у кожному адміністративному регіоні України. В цих районах мають продати три-чотири лоти, розміром 10–20 га кожен. Тобто, виходить 50–100 тис. га дрібними ділянками, але по всій країні. 

За попереднім планом, 2018 року можна провести аукціони з продажу державної землі, визначити її ринкову ціну. У 2020 році – відкривати ринок для приватних землевласників, які зможуть її продавати іншим громадянам, державі або територіальним органам влади через кілька механізмів – аукціони, за прямим договором тощо. При максимальному розміру земельної ділянки в одних руках в 200 га сім'я з чотирьох осіб може створити фермерське господарство із земельним банком у 800 гектарів, чого більш ніж достатньо для ефективного господарювання.