Про це сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю для одного з українських видань.
В основу концепції ринку землі має бути покладено орієнтир на дрібних і середніх агровиробників. Одне з завдань – створити пільговий період, коли землю зможуть купувати лише фермери протягом 10 років.
Про це сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю для одного з українських видань.
«Покупцями сільськогосподарської землі зможуть бути лише громадяни України. Юридичні особи й іноземці не допускатимуться на ринок. Також хочемо ввести граничний розмір володіння – не більше 200 га в одні руки», - окреслив бачення Мінагрополітики у сфері земельної реформи Максим Мартинюк.
Також Перший заступник Міністра розповів про можливу поетапність впровадження ринку землі в України.
Перший етап – пробний продаж сільськогосподарських земель державної форми власності. Основна задача першого етапу – сформувати лоти державних земель і провести аукціони у кожному адміністративному регіоні України. В цих районах мають продати три-чотири лоти, розміром 10–20 га кожен. Тобто, виходить 50–100 тис. га дрібними ділянками, але по всій країні.
За попереднім планом, 2018 року можна провести аукціони з продажу державної землі, визначити її ринкову ціну. У 2020 році – відкривати ринок для приватних землевласників, які зможуть її продавати іншим громадянам, державі або територіальним органам влади через кілька механізмів – аукціони, за прямим договором тощо. При максимальному розміру земельної ділянки в одних руках в 200 га сім'я з чотирьох осіб може створити фермерське господарство із земельним банком у 800 гектарів, чого більш ніж достатньо для ефективного господарювання.