портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Ольга Трофімцева відвідала Український інститут експертизи сортів рослин

Опубліковано 25 березня 2019 року, 13:12

В.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева ознайомилась з роботою Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР), який знаходиться у Києві. Під час візиту вона оглянула лабораторну та матеріально-технічну базу УІЕСР, а також обговорила актуальні питання з керівництвом та співробітниками закладу.

Зокрема, на зустрічі обговорювались: стратегія розвитку УІЕСР, як експертного закладу у сфері охорони прав на сорти рослин, напрями вдосконалення державної науково-технічної експертизи сортів рослин та шляхів її подальшої оптимізації.

В рамках заходу також була презентована інформаційно-довідкова систему «Сорт», яка була розроблена фахівцями УІЕСР і запущена місяць тому. Система є доступною для усіх зацікавлених осіб та містить понад  10 тисяч сортів рослин, які представлені у Реєстрі сортів рослин України.

           «Наукова-технічна експертиза сортів рослин є необхідною умовою ведення  ефективного сільськогосподарського виробництва і особливо рослинництва. Тому наукова діяльність інституту, діджиталізація його систем, а також синхронізація відомостей, які містяться в національних реєстрах з міжнародними, є важливими складовими для подальшого розвитку галузі», – зазначила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що з огляду на технічну та наукову базу, якою володіє сьогодні УІЕСР, а також на висококваліфікований персонал, інститут має усі передумови та великий потенціал, щоб бути провідним експертним закладом із проведення державної науково-технічної експертизи сортів рослин.

Також під час заходу Ольга Трофімцева взяла участь у дегустації  хліба, випеченого спеціально для експертної оцінки якісних показників сортів пшениці та інших культур.

Довідково:

Український інститут експертизи сортів рослин є базовою науково-дослідною установою з проведення комплексу польових і лабораторних досліджень з науково-технічної експертизи сортів рослин в Україні, а також уповноваженою установою щодо проведення ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю.

УІЕСР для досліджень має: розгалужену мережу пунктів досліджень, що мають власні земельні ділянки для цілей експертизи (обсяг землі в УІЕСР більше 2000 га); достатню кількість кваліфікованого персоналу: 96 наукових працівників та  570 кваліфікованих фахівців в сфері охорони прав на сорти рослин; лабораторію, акредитовану Національним агентством з акредитації України за стандартом ДСТУ ISO/IEC 17025:2016; колекції загальновідомих сортів та колекції сортів з еталонними ознаками, умови для їх формування, підтримання та використання; програмне забезпечення аналітичних досліджень з експертизи заявки на сорт рослин.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою