портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Землі Національної академії аграрних наук повинні використовуватись за призначенням

Опубліковано 14 березня 2016 року, 18:06

Національна академія аграрних наук України традиційно користується земельними ділянками, переданими державою у безстрокове безоплатне користування для виконання визначених державою завдань. Сьогодні існує проблема відсутності контролю за використанням та відчуженням цієї землі, про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань ефективності використання земель Національної академії аграрних наук.

«У постійному користуванні Академії та підпорядкованих їй ДП близько 400 тис. га земель сільськогосподарського призначення. До Мінагрополітики надходили численні звернення громадян, народних депутатів, установ та організацій щодо діяльності науково-дослідних господарств НААН. Порушуються питання незадовільної господарської діяльності дослідних господарств, неправомірності укладення договорів про спільний обробіток землі та оренду. Окрема тема звернень – прохання розпаювати дослідні господарства» - зазначив Олексій Павленко.

Міжвідомча робоча група з питань використання земель НААН України має захистити інтереси держави, забезпечити ефективне використання земель НААН, що мають загальнодержавне значення.

Аналіз ефективності використання земель НААН виявив чисельні порушення. Найгучніші з них:

самовільне захоплення земельної ділянки ДП «Дослідне господарство «Чабани» ННЦ Інституту землеробства НААН України (Київська область);

доведення до ліквідації ДП «Дослідне господарство «Новоселівське» (Одеська область);

можливі привласнення товарно-матеріальних цінностей НААН, які обліковуються за ДП «Дослідне господарство «Червоний землероб» Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України.

За зазначеними фактами порушено кримінальні справи.

Міністерство відкрите до діалогу та співпраці наукових організацій із міністерствами і відомствами, органами державної влади та місцевого самоврядування, установами і підприємствами з метою подолання кризових явищ у земельній сфері.