портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Розвиток портової інфраструктури має важливе значення для нарощення експорту

Опубліковано 24 лютого 2016 року, 12:35

Підписаний договір дозволить розпочати компанії «МВ Карго» будівництво відповідного Терміналу. Приблизна сума інвестицій цього проекту буде складати 100 мільйонів доларів США.

Сьогодні, 24 лютого, відбулося підписання угоди щодо запланованих іноземних інвестицій у будівництво зернового терміналу в морському торговельному порту «Южний» між представники компанії Cargill та компанії «МВ Карго». 

Підписаний договір дозволить розпочати компанії «МВ Карго» будівництво відповідного Терміналу. Приблизна сума інвестицій цього проекту буде складати 100 мільйонів доларів США.

На церемонії підписання Угоди були присутні Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, Міністр аграрної політики та продовольства України  Олексій Павленко, Яресько та інші високопосадовці.

«При виробництві зернових на рівні 60 млн тонн, ми очікуємо в цьому році рекордний експорт до 37 млн тонн зерна. Тобто, близько 100 млн людей, окрім громадян нашої держави, будуть забезпечені українським зерном. На сьогодні експортовано та завантажено на судна понад 26 млн тонн зернових», - повідомив Олексій Павленко.

Він нагадав, що Україна є одним із провідних експортерів продовольства та посідає третє місце з експорту зернових у світі  після США та Європейського Союзу.

За його словами, експорт аграрної продукції генерує розвиток галузі та нові робочі місця. А це – вагомий внесок в економічну стабільність країни. Тому Міністерство працює над створенням передумов для нарощування експортного потенціалу.

Зокрема, це здійснюється шляхом дерегуляції, через отримання дозволів на експорт української продукції в інші країни та, чи не найголовніше, шляхом залучення інвестицій у портову логістику, насіннєві заводи і переробні комплекси.

«Торік у морських портах Миколаївської та Одеської  областей введено в дію сучасні перевантажувальні комплекси. Це позитивно вплинуло на загальний рівень вартості послуг з перевантажування зернових вантажів. Тому позиція Міністерства полягає у стимулюванні подальшого розвитку транспортно-інфраструктурної складової та впроваджені цивілізованого діалогу з бізнесом», - додав Міністр Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики