портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Оновлення парку сільгосптехніки - запорука успішних жнив в Україні

Опубліковано 07 жовтня 2015 року, 17:15

Вітчизняними сільгоспвиробниками у 2014 році було закуплено техніки і обладнання на загальну суму 4.8 млрд грн. Це майже на 30% менше, ніж у минулому році. За 8 місяців 2015 року технічний парк аграрії оновили лише на 3,8 млрд грн. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на сайті «Agroportal».

Як повідомляється у матеріалі, 85% купленої техніки у 2015 році є імпортною. Більше всього виробники купують імпортних комбайнів (за результатами 8 місяців 2015 року - 94% від загальної кількості куплених комбайнів) і тракторів (82%). позитивну динаміку демонструють лише закупівлі імпортної грунтообробної техніки. За закупівлями інших видів сільгосптехніки спостерігається значне скорочення. 

«Мінагрополітики приділяє серйозну увагу розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування. Значним поштовхом стане виробництво якісних, доступних комбайнів +3085 (Sampo3085 Superior), яким буде займатися ХТЗ спільно з фінською компанією Sampo Rosenlew Ltd. Зараз наявний парк в Україні - це 50 тисяч одиниць техніки, із яких 72% - техніка старше 16 років. Оновлення технічного парку - одна із гострих проблем, вирішення якої дозволить наблизитися до нашої амбітної мети - за 2 роки збільшити урожай зернових до 100 млн тонн.", - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Він повідомив, що за оцінками фахівців і виробників американської техніки в Україні, на сьогоднішній день у нас існує так званий відкладений попит в 3,6 тис. комбайнів і майже 4 тис. тракторів. Тобто, при належному фінансуванні, за програмами на 7-10 років, наші аграрії готові купити таку кількість техніки просто зараз.

Прес-служба Мінагрополітики