портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Міністерство більше не буде «агродраконом»

Опубліковано 28 травня 2015 року, 14:15

Процес приватизації держпідприємств, з яких досі годуються шахраї, незворотній. У державному секторі сільського господарства буде наведено лад попри жорсткий опір опонентів. Про це Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко написав на своїй сторінці Facebook.

Він порівняв міністерство з «триголовим драконом», кожна голова якого протягом останніх 20 років була окремим корупційним кланом. Перша з них відповідала за розподіл серед підприємств галузі бюджетних дотацій. «Частину цих коштів отримували компанії, наближені до верхівки відомства. А ледь не половину, до 40% і вище, складали «відкати» та інші корупційні платежі», — написав Міністр.

Друга голова заробляла на контрольних і «каральних» функціях Міністерства. Інспектори і перевіряючі щороку збирали з підприємців «нагору» сотні мільйонів гривень. Третя голова «агродракона» хазяйнувала у державних підприємствах (а їх більше 400). В результаті, в ДП прибирали до рук перспективні активи, продавали керівні посади, грабували державну власність, лишаючи за собою руїни.

Перші два клани вдалося ліквідувати. В умовах бойових дій від розкрадання зберегли мільярди гривень. Але при цьому виконано усі визначені завдання, у тому числі попри війну завершили посівну і Україна буде з хлібом. Ліквідована Державна сільгоспінспекція, яка займалася здирництвом. Реальна дерегуляція спростила життя аграріям, відкрила галузі нові інвестиційні можливості.

«Сьогодні відсікаю дракону третю голову. Процес приватизації державних підприємств, з яких шахраї досі смокчуть життєві соки, незворотній. Обов’язково наведу лад з державними активами. Я це зроблю попри жорсткий опір опонентів. Міністерство не буде ані «агродраконом», ані «агроспрутом», — запевнив Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики