портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Крим втратить 400 тисяч тонн зерна та 81 тисячу тонн рису

Опубліковано 28 травня 2015 року, 17:08

У цьому році через відсутність поливної води площа зрошувальних земель анексованої АР Крим скоротилася удесятеро. Не посіяно традиційну для Криму культуру – рис на площі 13,5 тис. га. Відтак, при середній врожайності 60 ц/га втрачено 81 тис. тонн рису. Прогнозоване зменшення виробництва зерна - 350-400 тис. тонн. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у будинку Уряду під час прес-конференції «Підсумки проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році».

За його словами, відчутного удару зазнало і ще зазнає тваринництво півострова. Його питома вага у валовому виробництві аграрної продукції півострова «Через відсутність зрошення тваринництво позбавлене кормів. Це сприяє значному скороченню поголів’я худоби та птиці», - зазначив О.Павленко.

Він повідомив, що сади та виноградники на площі 14 тис. га північної частини півострова потерпають від нестачі зрошувальної води. «Через відсутність зручного транспортного сполучення ця продукція не експортується до РФ. Брак туристів на півострові критично знижує внутрішній попит на плодово-ягідну продукцію», - наголосив Міністр.

Довідково:

Загальне використання води в АРК перевищує 1 млрд м3 на рік. З них 85% подавалося із Дніпра Північно-Кримським каналом. Нині він не працює.

Посівна площа у АР Крим в останні роки становила 750 тис. га. З них 135 тис. га або 18% на зрошенні.

Відео можна переглянути за посиланням, а також фотогалерея тут

   Прес-служба Мінагрополітики