портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Готуємося до експортних угод з Казахстаном, Саудівською Аравією і Китаєм

Опубліковано 01 жовтня 2015 року, 16:26

Для України вихід на ринок ЄС є індикатором того, що ми можемо експортувати якісну продукцію європейського зразка. Для нас одночасно відкриваються ринки Азії і Африки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, по-перше, за останні п'ять років у світі найнижчий показник індексу продовольчих цін ФАО. За нашими підрахунками, середнє сукупне падіння цього індексу в світі  - 24-25%. «У нас такого падіння немає. У нас рекордний за всю історію України експорт, який становить 34,6 млн тонн зернових. По-друге, основний експортний напрям щодо сиро-молочної продукції був російським. Зараз частка Росії в загальному агроекспорті України становить 2% - сталося падіння в чотири рази. Наразі ми працюємо над відкриттям експорту молочної продукції в країни ЄС. При цьому готуємося до експортних угод з Казахстаном, Саудівською Аравією і Китаєм. На нашу продукцію там є попит», - повідомив Міністр.

«Нещодавно у Лондоні в ході аграрного саміту ЄБРР, ми спілкувалися з представниками інвестиційних фондів, які інвестують в українські цінні папери. Це ті прямі інвестиції, які створюють капіталовкладення. Наш агросектор викликає великий інтерес. ЄБРР на саміті в Лондоні офіційно заявив, що реформи здійснюються Україна змінюється. Банк підтвердив готовність інвестувати в країну 1 млрд дол., а на фінансування агросектору в цьому році - 350 млн дол.», – зауважив Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики