портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко: Європейський Союз - стратегічний партнер України

Опубліковано 05 листопада 2015 року, 18:22

"ЄС є стратегічним партнером України. Про це свідчить позитивна динаміка збільшення частки ЄС у загальній торгівлі аграрною продукцією України", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Філом Хоганом у м. Брюссель, Бельгія.

Як повідомив Міністр, частка ЄС за підсумками 7 місяців 2015 року в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу аграрної продукції України склала 30%. Зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС – 2.9 млрд дол. США. Позитивне сальдо становило 948,4 млн дол. США. Експорт української продукції до ЄС за звітний період склав 1.9 млрд дол. США. Імпорт – 1 млрд дол. США.

Сторони обговорили стан аграрної співпраці між Україною та ЄС, адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, можливості модифікації параметрів частини ЗВТ про експортні квоти для України. Міністр Олексій Павленко відмітив, що було розроблено низку першочергових законів з метою забезпечення якості продукції харчування та гармонізації національного законодавства із вимогами ЄС. Їх прийняття дозволить повною мірою використати тарифні квоти та режим вільної торгівлі між Україною та ЄС.

"Ми і надалі нарощуватимемо аграрний експорт до ЄС із використанням наданих автономних торговельних преференцій в рамках лібералізації торгівлі. Також Україна зацікавлена відкрити експортний ринок ЄС для виробників молока та молокопродуктів», - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики