портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики впроваджує комплексні заходи підтримки виноградарства в Україні

Опубліковано 10 листопада 2016 року, 19:06

Мінагрополітики впроваджує комплекс заходів, спрямованих на стимулювання розвитку виноградарства в Україні. Про це повідомив перший заступник Міністра агрополітики Максим Мартинюк в ефірі телеканалу 112.

«В Міністерстві ми поставили за мету здійснити основні заходи із підтримки та відродження українського виноградарства. Зокрема, ми розглядаємо можливість відновлення програми відшкодування витрат на висадку виноградників, оскільки це бізнес з високою капіталоємністю та довгим терміном окупності», - сказав він.

Ще один напрямок підтримки галузі  – стимулювання попиту на український виноград шляхом впровадження мінімальної норми вмісту українських спиртів в вітчизняних коньяках. «Сьогодні, на жаль, ми маємо не зовсім адекватну ситуацію, коли продукт під брендом «Коньяк України» іноді  на 100% складається з імпортних спиртів, - відзначив Максим Мартинюк. – При цьому імпортні сировина, навіть з урахуванням логістики та митних процедур, значно дешевше вітчизняної, що ставить серйозні питання до її якості». 

З наступного року Мінагрополітики планує встановити квоту вітчизняних спиртів в коньяках українського виробництва на рівні мінімум 15%. В найближчі 10 років передбачено поетапне збільшення цього показника.

Вітчизняна виноробна галузь зазнала значних втрат через анексію Криму, де було зосереджено  приблизно 30% всіх площ виноградників. За розрахунками спеціалістів, для покриття дефіциту виноматеріалів необхідно збільшити площу виноградників мінімум на 20 тис. га, що еквівалентно інвестиціям на рівні понад 12 млрд гривень.  В 2014 році в Україні було висаджено 100 га нових виноградників, в 2015 році - 120 га.

 Прес-служба Мінагрополітики