портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

Опубліковано 12 липня 2016 року, 14:16

Учасники зернового ринку разом з Мінагрополітики коригуватимуть експорт зерна на основі реальних прогнозів та показників врожаю. Відповідний Меморандум був підписаний сьогодні між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання - експортерами зерна.

«Значимість цієї події в тому, що всі учасники ринку зайняли позицію, що експортна діяльність буде обговорюватись з міністерством у контексті тих прогнозів та показників, які реально маємо щодо урожаю», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, відповідаючи на питання журналістів.

Сторони погодились співпрацювати з питань узгодження балансових характеристик зернового ринку України, зокрема для розрахунку граничних обсягів експорту зерна та гарантування продовольчої безпеки та незастосування експортних обмежень.

За словами Міністра, Меморандум для ринку - це стабільність ціноутворення. «Не буде ніяких кардинальних рухів цін, які не корелюються зі світовими цінами. Меморандум робить всі корегування, у тому числі на ціни, планомірними. Це виграшна позиція і для громадян України, і для міністерства, і для експортерів», - сказав Кутовий.

Міністр зазначив, що остаточних цін у Меморандумі поки не відображено оскільки немає ключових індикаторів урожаю. «Не рідше ніж один раз на місяць будемо зустрічатися з представниками ринку для визначення показників», - підкреслив Міністр.

Прес-служба Мінагрополітики