портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики та профспілки розпочали процес узгодження положень Стратегії розвитку лісового господарства України

Опубліковано 08 грудня 2017 року, 16:07

Керівництво Міністерства пристало на пропозиції представників трудових колективів щодо майбутнього лісової галузі. 

Сьогодні, 8 грудня, в Мінагрополітики відбулася зустріч ініціативної групи представників всеукраїнських профспілкових організацій для обговорення основних засад та принципів регулювання та розвитку лісової галузі на п’ятирічну перспективу. Перемовини пройшли під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка.

Серед вимог профспілкових активістів – взяти за основу розвитку лісового господарства «Стратегію та інституційне реформування лісового господарства України на період до 2022 року», з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням. Для ефективної імплементації положень Стратегії Мінагрополітики пропонується терміново висунути кандидатуру керівника Державного агентства лісових ресурсів України. «Галузь такого рівня і з такою кількістю працюючих і такою кількістю застарілих проблем не може зашитися без компетентного керівництва», - заявив голова Всеукраїнської незалежної профспілки «Трудящі» Сергій Павленко. Передбачається, що конкурс на посаду Голови державного агентства лісових ресурсів буде об’явлений найближчим часом.

В частині соціально-трудових відносин вимагається зберегти державні підприємства лісогосподарської галузі, не допустивши їх приватизації та/або передачі в концесію. «В цьому контексті нас турбувало створення єдиної керуючої компанії, яка матиме вплив на прийняття кадрових рішень в лісових підприємствах. Однак ми отримали гарантії того, що права працівників жодним чином не притискаються, а навпаки – збільшення ефективності роботи в цілому по системі призведе до збільшення соціального та економічного захисту трудових колективів», - заявив Валерій Пильгун, голова Всеукраїнської незалежної профспілки працівників соціальних установ та громадських об’єднань.

Як підкреслив Максим Мартинюк, Уряд, ухвалюючи Стратегію розвитку лісової галузі, від початку передбачав її доопрацювання та внесення коректив всіх зацікавлених органів.

«Стратегія – рамковий документ, який вказує орієнтири та закладає принципи розвитку. Конкретні заходи будуть виписані в Плані дій із імплементації її положень. Хочу наголосити, що будь-які кроки з реформування лісової галузі відбуватимуться в парадигмі трьохстороннього соціального діалогу», - сказав перший заступник Міністра.

Також учасники зауважили, що стан лісового фонду вимагає детальної ревізії, з точним визначенням категорійності лісів. Зараз оцінки заліснення коливаються в межах 15,9%-20,2%. Для порівняння, у Німеччині цей показник складає 40%. До проведення ревізії пропонується залучити представників профспілок та незалежних експертів.

Передбачається що електронний обіг деревини, впроваджений лише на підприємствах Держлісагентства буде поширений на всіх лісокористувачів.

Для практичної реалізації досягнутих домовленостей в Мінагрополітики створена профільна робоча група, до якої будуть залучені всі зацікавлені сторони. 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux