портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики та Європейський інвестбанк підписали Декларацію про наміри щодо фінансування аграрних проектів

Опубліковано 04 червня 2015 року, 19:53

Декларація направлена на допомогу державі скористатися можливостями, наданими в рамках «поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі», заснованої відповідно до угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Європейський інвестиційний банк домовилися про спільне фінансування проектів в агропромисловому секторі України. Відповідну Декларацію про наміри в рамках виставки «АГРО-2015» підписали Міністр Олексій Павленко та Директор Департаменту країн східного партнерства та центральної Азії Хайнц Ольберс. 

Декларація направлена на допомогу державі скористатися можливостями, наданими в рамках «поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі», заснованої відповідно до угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Агропромисловий сектор має стратегічну важливість для України. Покращення ефективності ресурсів, а також якості продукції, важливе для одужання економіки і сталого розвитку країни. Європейський інвестиційний банк очікує підтримку ланцюгів виробництва зернових, масложирового насіння та аквакультури, спрямовуючи фінансування потреб інвесторів як приватного, так і державного секторів. Це допоможе якнайкраще задовольнити внутрішню потребу у якісній продукції та збільшити конкурентоспроможність сектору, а також експорт на ринок ЄС та інші глобальні ринки», — сказав Хайнц Ольберс, Директор Департаменту країн східного партнерства та центральної Азії.

В рамках домовленостей Європейський інвестиційний банк розгляне надання кредитів для всього ланцюга вибраного значення.

За словами Міністра Олексія Павленка, така фінансова допомога надасть можливість модернізувати найбільш значущі лінії виробництва в агропромисловому секторі, збільшити виробництво, розкрити величезний експортний потенціал України, що дозволить державі скористатися можливостями від зони вільної торгівлі з ЄС.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила, що підписання Декларації стало результатом плідної співпраці з місією Європейського інвестбанку: «Ми будемо зміцнювати взаємодію з реалізації проектів, пов’язаних з виробництвом насіння, олійним комплексом, а також підтримкою і розвитком аквакультури».

Європейський інвестиційний банк протягом останніх 4 років активізував діяльність щодо надання кредитів державам східного партнерства. Станом на 2014 рік ця сума  наданих коштів сягнула 1,2 млрд. євро.

У березні 2014 року європейська комісія оголосила про комплексний пакет допомоги на суму 11 млрд.євро для підтримки України на період 2014-2016 років. Зі свого боку Європейський інвестиційний банк включив до цього пакету суму у 3 млрд. євро для кредитування протягом наступних трьох років.

Декларація передбачає, що сторони спільно здійснюватимуть розробку та погодження плану дій з реалізації проекту.

 

 

Прес-служба Мінагрополітики