портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики: керівники ДП «Благодатне» незаконно нараховували зарплатню та передавали держмайно приватним компаніям

Опубліковано 10 серпня 2015 року, 17:01

Плановий аудит відповідності діяльності ДП «Благодатне» за період з 1 січня 2013 року по 31 березня 2015 року встановив чисельні фінансові та господарські порушення.

Через некваліфікований менеджмент та зловживання за вказаний період підприємство не отримало понад 4,6 млн грн фінансових ресурсів. Наявна кредиторська заборгованість (2,1 млн грн) перевищує залишкову вартість основних засобів майже на 700 тис. грн. «В умовах технічної неплатоспроможності компанії одні керівники безпідставно нараховували собі зарплатню, інші — влаштовували фактичний розпродаж державного майна. Діяли за сумнозвісними договорами про спільну діяльність або просто передавали майно в управління приватним структурам. Одна з таких отримала дванадцять державних приміщень майже на 20 років. До речі, суди визнали відповідні договори дійсними», — заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Як з’ясували аудитори, майно та земельні ділянки керівники ДП використовували спільно із двома приватними компаніями. Одна з них, крім 12 приміщень, протягом 4 років отримала можливість вирощувати власний врожай на державних землях на площі понад 6,2 тис. га. Інша приватна структура в спільний обробіток отримала 2 тис. га та жодних розрахунків з ДП «Благодатне» не провела. У результаті останнє не отримало принаймні 4687,5 тис. грн. Матеріали аудиту направлені до МВС для вжиття відповідних заходів реагування.

Нагадаємо, в I півріччі Міністерство аграрної політики та продовольства України провело 10 внутрішніх аудитів відповідності діяльності підпорядкованих ДП та ефективності використання державних коштів. Фінансові та інші порушення встановлені на кожному з об’єктів перевірки. Загалом, без урахування ДП «Укрспирт» (на якому встановлено більше 3 млрд грн порушень), виявлено понад 265,4 млн грн фінансових порушень.

Прес-служба Мінагрополітики