портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики: ФАО та ЄБРР розпочали проект підтримки діалогу держави та бізнесу на ринку молока

Опубліковано 23 квітня 2014 року, 15:49

Андрій Дикун поінформував, що за І квартал 2014 року господарствами всіх форм власності вироблено 2 129,8 тис. тонн молока, що на 2,1 % більше ніж у відповідний період минулого року. З них сільськогосподарськими підприємствами - 613,6 тис тонн або на 5,5 % більше, а господарствами населення - 1 516,2 тис. тонн, що майже на 1 % більше ніж за І квартал торік. У січні-березні поточного року на переробні підприємства реалізовано молока на 3,7% більше, ніж у І кварталі 2013 року (951, 4 тис.

У Мінагрополітики під головуванням заступника міністра Андрія Дикуна було проведено дві робочі групи з представниками молокопереробного бізнесу  щодо перспектив розвитку молочного ринку в Україні. Також робочій групі був представлений баланс виробництва та споживання молока за попередній рік та прогнозований баланс на 2014 рік. Участь у засіданнях взяли представники Мінагрополітики, Аграрного фонду, представники ФАО, молокопереробного бізнесу та виробники молока України.

Андрій Дикун поінформував, що за І квартал 2014 року господарствами всіх форм власності вироблено 2 129,8 тис. тонн молока, що на 2,1 % більше ніж у відповідний період минулого року. З них сільськогосподарськими підприємствами - 613,6 тис тонн або на 5,5 % більше, а господарствами населення - 1 516,2 тис. тонн, що майже на 1 % більше ніж за І квартал торік. У січні-березні поточного року на переробні підприємства реалізовано молока на 3,7% більше, ніж у І кварталі 2013 року (951, 4 тис. тонн), у тому числі сільськогосподарськими підприємствами – на 7,3% (557,1 тис. тонн), а господарствами населення – на 2,1% (309,2 тис. тонн) більше ніж за відповідний період минулого року.

В ході дискусії представники молокопереробного бізнесу зауважили, що імпорт молочної сировини та готової молочної продукції залишається на рівні минулого року. А експорт знижується через часткову втрату експорту сирів та молочних консервів на російський ринок. Разом з тим, було зауважено, що є можливості для збільшення експорту таких продуктів, як сухе знежирене молоко та казеїн.

Також представниками робочої групи було зауважено, що через звуження зовнішніх ринків збуту конкуренція на внутрішньому ринку зростає, що призведе до зниження відносних цін на молочні продукти.

Зі свого боку, економіст Департаменту технічної співпраці ФАО Андрій Ярмак зазначив, що ФАО спільно з ЄБРР розпочали проект підтримки діалогу держави та бізнесу на ринку молока, що розрахований на два роки. В рамках проекту планується створити автоматизований баланс молока та молокопродуктів, провести аудит статистики з виробництва молока в господарствах населення, провести глибоке фундаментальне дослідження молочного бізнесу з аналізом агрополітики найбільш успішних країн та підтримати зусилля з диверсифікації експорту, поліпшення законодавства в молочній галузі з залученням світового досвіду.

Андрій Дикун запропонував підписати меморандум про узгодження дій між Мінагрополітики та молокопереробними підприємствами і представниками асоціацій цієї галузі для забезпечення стабільної цінової ситуації на ринку молока та молочних продуктів.

Дата підписання меморандуму буде повідомлена пізніше.

 

Прес-служба Мінагрополітики