портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики: 574 українських підприємства вже впровадили європейську систему управління якістю

Опубліковано 17 вересня 2014 року, 15:57

Виробники харчових продуктів все більше уваги приділяють питанням контролю за якістю сировини і кінцевого продукту.

За даними облдержадміністрацій, на сьогоднішній день в Україні впроваджено системи управління якістю та безпечністю харчових продуктів на 574 підприємствах харчової та переробної промисловості. Також розпочато роботу щодо їх впровадження ще на 97 підприємствах, що в цілому складає 22 % від загальної кількості підприємств.

Розроблено 728 стандартів, з яких 319 гармонізовано. Це означає, що рівень впровадження гармонізованих стандартів становить 43,8%. В той же час, в рамках ЄС діють Європейські стандарти (код EN), що запроваджуються в державах-членах ЄС шляхом надання їм статусу національних. Розробка таких стандартів проводиться тільки у тому разі, коли обставини не надають можливості повного узгодження із стандартами ISO або ж такі відсутні. Наразі із 157 стандартів гармонізовано 63 (рівень впровадження складає 42%).

Така реалізація комплексу заходів, направлених на підвищення якості вітчизняної продукції, сприяє підвищенню її конкурентоспроможності та створила умови для розвитку агропромислового комплексу і розкриття експортного потенціалу галузі.

Зауважимо, що якість продукції українського виробництва дає змогу експортувати 85% виробленої соняшникової олії, до 50% кондитерських виробів, 20% маргаринів і аналогічних продуктів та до 20% молочних виробів.

Прес-служба Мінагрополітики