портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Ми зосереджуємо увагу не лише на відкриття європейського ринку» - Владислава Рутицька

Опубліковано 29 квітня 2016 року, 13:12

   Заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька взяла участь у ІІ національному форумі з підтримки експорту "Відкриваємо країни. Об'єднуємо бізнес".

  Мова йшла про актуальні питання торгівлі Україна - ЄС у сфері АПК, останні зміни в системі технічного регулювання та фіто санітарного і санітарного  контролю, дотримання технічних регламентів.

  «Я хочу відзначити, що зараз для нас важливо зосередити увагу на продовженні диверсифікації експортних потоків. Можу навести цифри, які говорять про успіхи в цьому напрямі. У січні-лютому 2016 року лідерами з нарощування закупівель української продукції стали Іспанія (приріст +50,8 млн. дол. США), Таїланд (+47,8 млн. дол. США), Нідерланди (приріст +41,6 млн. дол. США), Бангладеш (+25,9 млн. дол. США)», - відзначила заступник Міністра.

   Також Владислава Рутицька сказала, що Україна і надалі планує нарощувати експорт сільськогосподарської продукції до ЄС, зокрема за рахунок використання безмитних квот наданих з боку ЄС та подальшого отримання доступу продукції тваринного походження.

««Окрім того, хочу відзначити, що зі свого боку українська сторона розробила низку законів, кінцевою метою яких є створення в Україні ефективної системи контролю безпечності харчових продуктів, що гармонізована з вимогами Європейського Союзу, Деякі з них вже прийнято та підписано Президентом України. Якнайшвидша імплементація європейських практик у сфері санітарних та фітосанітарних заходів є для нас пріоритетною, оскільки дозволить повною мірою використати тарифні квоти та режим вільної торгівлі між Україною та ЄС», - додала вона.

 

        Прес-служба Мінагрополітики