портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Кутовий: ми зрушили з мертвої точки питання європейських квот

Опубліковано 01 серпня 2016 року, 19:19

Про це в інтерв’ю виданню «Обозреватель» розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.«Щодо квот, мені здається, що ми це питання з мертвої точки зрушили. Коли я приїхав на перемовини, ЄС взагалі не хотів розглядати це питання: угода підписана, про що говорити? Але ми почали пояснювати вплив на наш торговий баланс з боку Росії. Ми використовуємо цей фактор як сильний аргумент», - сказав Кутовий.  Міністр сподівається на зрушення по ряду торгових продуктових позицій.

Європейський Союз може розглянути питання надання додаткових квот для української сільськогосподарської продукції.

Про це в інтерв’ю виданню «Обозреватель» розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

«Щодо квот, мені здається, що ми це питання з мертвої точки зрушили. Коли я приїхав на перемовини, ЄС взагалі не хотів розглядати це питання: угода підписана, про що говорити? Але ми почали пояснювати вплив на наш торговий баланс з боку Росії. Ми використовуємо цей фактор як сильний аргумент», - сказав Кутовий.  

Міністр сподівається на зрушення по ряду торгових продуктових позицій.

«Треба відстояти позицію з приводу сертифікації, переконати світ, що в нас дійсно якісна, класна продукція. І паралельно треба здійснювати грамотний тиск у плані збільшення наших ринків», - резюмував Кутовий.

Нагадаємо, що у червні поточного року, Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий здійснив робочий візит до Брюсселю в рамках якого відбулося кілька раундів переговорів щодо збільшення українського експорту до ЄС.

Для української сторони таке рішення дозволило б покращити показники двосторонньої торгівлі та вдосконалити систему контролю безпеки харчових продуктів в Україні.

Зокрема, задля розвитку двосторонньої торгівлі з ЄС Україна працює над ефективною програмою підтримки фермерів, планом реструктуризації сільського господарства та приватизації державних підприємств, а також прозорою реформою ринку землі, що закладено у план реформування галузі «3+5», розроблений Мінагрополітики на чолі з Тарасом Кутовим.