портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Інспектори перевірили 16 мереж АЗС на дотримання державних стандартів якості пального

Опубліковано 29 лютого 2016 року, 12:22

За дорученням Прем’єр-міністра Держпродспоживслужба перевіряє якість нафтопродуктів на автозаправках роздрібних операторів моторних палив в усіх регіонах України. 

Так, на даний момент відбори зразків нафтопродуктів для проведення перевірок були проведені на автозаправках таких мереж: ОККО, «БРСМ-Нафта», UPG, WOG, ТОВ «Оріон», ТОВ «Західенергопостач», ТОВ «24 Плюс», ТНК, SOCAR, КЛО, AMIK (ЛУКОЙЛ), «Укрнафта», Shell, Marshal, «Катрал», «Бруком».

Відхилення від норм ДСТУ показали дослідження: дизельного палива на АЗС «ОККО» (Закарпатська обл.), бензину А-95 на АЗС ТОВ «Оріон» та А-92 на АЗС ТОВ «24 Плюс» (Чернігівська обл.), дизельного палива «Євро» на АЗС «Укрнафта», м. Київ (мережа оскаржує результати у судовому порядку), бензину А-95, А-92 та дизпалива на АЗС «БРСМ-Нафта» (Київська обл.), бензину А-92 на АЗС Marshal.

На автозаправці Shell у Києві були створені перешкоди для взяття інспекторами проб, у зв’язку з цим до суб’єкта господарювання будуть застосовані відповідні санкції.

Нагадаємо, що перевірки на автозаправних станціях проводяться відповідно до доручення Прем’єр-міністра України на основі скарг споживачів.

Як уже повідомлялося, було відібрано 31 зразок на автозаправних станціях різних роздрібних операторів Закарпатської (4 зразки), Чернігівської (8), Вінницької (1), Одеської (4), Київської (6) областей та міста Києва (8). За результатами дослідження було виявлено, що із зазначеної кількості зразків нафтопродуктів 15 відповідає нормам ДСТУ, у 10-ти випадках виявлено відхилення від стандартів, а щодо 5-ти ще тривають лабораторні дослідження. При цьому в одному випадку інспекторів не допустили на автозаправку для відбору проб.

Як зазначив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, на даний момент відбувається процедура розрахунку суми штрафних санкцій. Відповідно до законодавства розмір штрафу становить 300% вартості отриманої для реалізації партії товару. За його словами, у разі надходження нових скарг на якість нафтопродуктів на АЗС, перевірки будуть продовжені.