портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Індія та Україна домовились про проведення торговельної місії для українського агробізнесу

Опубліковано 29 березня 2017 року, 12:02

Базуючись на попередніх домовленостях, сторони дійшли згоди, що торговельна місія для представників аграрної та харчової промисловості України до Індії буде організована у вересні поточного року.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром  обговорили поточні питання двосторонньої співпраці в аграрному секторі між двома країнами.

Базуючись на попередніх домовленостях, сторони дійшли згоди, що торговельна місія для представників аграрної та харчової промисловості України до Індії буде організована у вересні поточного року.

 «Як завжди, це буде спільна робота Мінагрополітики, МЕРТ та Export Promotion Office. Вересень був обраний не випадково. Саме в цей час в Мумбай буде проводитись одна з найбільших виставок Annapoorna - World of Food India 2017», - заявила Ольга Трофімцева.

Заступник міністра зазначила, що необхідно  робити спільні практичні кроки задля більш тісної співпраці бізнесу Індії та України. «Ми знаємо, що індійські імпортери зацікавлені в наших бобових або олії. Але є ще багато цікавих ніш, які можна відкривати на цьому велетенському ринку. Якщо ми охопимо хоча б чотири найбільші метрополії цієї країни, за кількістю споживачів, це вже буде майже дві України. Тому цей ринок є надзвичайно цікавим і перспективним для нас», - підкреслила Ольга Трофімцева.

Довідково: Сьогодні співробітництво між країнами здійснюється переважно в торгівельній площині, відповідно, у сфері взаємодії компетентних органів, що забезпечують контроль безпечності сільськогосподарської продукції. У 2016 році Індія зайняла перше місце серед країн світу, до яких експортувалася українська аграрна продукція, її частка в експорті склала 10,2%.

Загальний експорт України за 2016 рік товарної групи 2301-2309 до Індії склав $ 53,4 млн та збільшився, у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, на 51 раз. Також за  2016 рік збільшився імпорт індійською стороною з України: овочів, рослин та коренеплодів - $ 40,3 млн (за 2015 рік – $ 19,5 млн ); зернових злаків –$ 315,8 млн (за 2015 рік – $ 0,8 млн).  Також Індія значно наростила імпорт з України макухи з насіння соняшнику.

 

 

Прес-служба Мінагрополітики