портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Громадські ради при Мінагро, Мін'юсті та Держгеокадастрі напрацьовують шляхи протидії рейдерству в аграрній галузі

Опубліковано 02 серпня 2017 року, 17:37

Сьогодні, 2 серпня, відбулося спільне засідання Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України з представниками Громадських рад Міністерства юстиції України та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Метою заходу став аналіз поточної ситуації щодо рейдерських захоплень і темпів їх розповсюдження в аграрному секторі та напрацювання шляхів подолання цієї ситуації.

У заході також взяли участь експерти Проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку», члени Громадської ради, народні депутати України, представники наукових інституцій, експертного середовища, органів державної влади, громадських організацій.

У ході засідання було окреслено недоліки існуючої дуальної системи ведення Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які призводять до можливості корупції та рейдерства.

Учасники заходу детально зосередились на обговоренні можливих варіантів удосконалення систем Держгеокадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для унеможливлення рейдерських атак та підвищення ефективності системи захисту власності.

Наприкінці зустрічі було вирішено створити робочу групу, яка до 1 вересня разом із аграрним комітетом і депутатами ВР підготує пропозиції про зміни до законодавства України щодо удосконалення ведення вказаних систем.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою