портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

ЄБРР та ФАО активно підтримують створення ефективних агропродовольчих ланцюгів доданої вартості

Опубліковано 18 квітня 2017 року, 20:02

Заступник Міністра Олена Ковальова та міжнародний економіст з питань агробізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку Василь Говгера під час зустрічі обговорили питання забезпечення сталого розвитку ефективних агропродовольчих ланцюгів в Україні та пріоритетні напрями технічної співпраці задля сприяння розвитку агропродовольчої сфери України.

«Успішний розвиток малого та середнього аграрного бізнесу неможливий без формування ефективних ланцюгів доданої вартості. Саме тут прихований потенціал нарощування прибутковості сільськогосподарських виробників», - розповіла Олена Ковальова.

За словами заступника Міністра, впродовж останніх років ЄБРР продовжує інвестувати в розвиток агропродовольчої сфери в середньому 150-200 млн євро щорічно. «При цьому реалізуючи спільно з ФАО низку проектів технічної співпраці в даному напрямі. Це є вагомим фактором підвищення інституційної спроможності агросектору» - зазначила заступник Олена Ковальова.

Такий рівень інвестицій очікується і на 2017 рік.

«ЄБРР і далі продовжуватиме підтримувати розвиток агропродовольчої сфери в Україні наданням кредитів та дорадчих послуг агробізнесу, а також проектами технічної співпраці, які реалізуються спільно з Сільськогосподарською та Продовольчою Організацією Організації Об’єднаних Націй (ФАО)», - заявив Василь Говгера.

Станом на квітень 2017 року загальний портфель проектів технічної співпраці, що реалізуються ЄБРР спільно з ФАО, становить понад 3,5 млн євро. Це грантові кошти залучені в контексті 11-ти проектів технічної співпраці.

В 2017 році пріоритетними напрямками реалізації проектів технічної співпраці спільно ЄБРР та ФАО будуть:

- продовження налагодження діалогу між владою та бізнесом та покращення регуляторно-правового поля, зокрема шляхом стимулювання впровадження принципів саморегулювання;

- покращення безпечності сільськогосподарської продукції шляхом надання технічної допомоги Держпродспоживслужбі, зокрема в боротьбі з поширенням африканської чуми свиней в Україні;

- розвиток ефективної кооперації професійних виробників сільськогосподарської продукції шляхом удосконалення законодавчої бази, аналізу пріоритетних напрямків для кооперації та надання прямої технічної допомоги зацікавленим учасникам ринку;

- сприяння виходу українських виробників арго-продовольчої продукції на нові експортні ринки шляхом підтримки їх участі на міжнародних виставках та організації торгових місій.

Таким чином, ЄБРР спільно з ФАО активно підтримують створення ефективних та сталих ланцюгів доданої вартості за участі малих та середніх виробників. Ключовою в даному контексті є також програма ЄБРР по підтримці малого та середнього бізнесу (надання прямих дорадчих послуг підприємствам) що реалізується за фінансової підтримки EU4BUSINESS.

Прес-служба Мінагрополітики