портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Доки тему приватизації політизують, держава продовжує втрачати мільярди гривень, — експерт

Опубліковано 24 червня 2015 року, 18:03

Співзасновник Фонду інновацій та розвитку (Грузія) Георгій Вашадзе закликав не політизувати тему роздержавлення підприємств, адже йдеться про захист майнових прав трудових колективів та реформування економіки України. Про це він заявив 24 червня під час круглого столу щодо перспектив приватизації держпідприємств в ІА «Укрінформ».

Він підкреслив, що доки тема приватизації використовується для популізму та спекуляцій, держава продовжує втрачати мільярди бюджетних коштів. Наприклад, 100 найкрупніших держпідприємств України за 9 місяців спричинили збитків на 74 млрд грн. Лише компанії зі сфери управління Мінагрополітики спрацювали з сукупними збитками у 500 млн грн. «В той час, коли країна перебуває у стані війні та бореться за кожний кредит, з бюджету просто крадуть величезні суми. На жаль, державна форма власності перетворилася в годівницю для тих, хто очолює те чи інше підприємство. Корупція та дерибан завершуються тоді, коли з’являється приватний інтерес інвестора або працівників», — наголосив Георгій Вашадзе.

Зі свого боку, начальник відділу контролю за ефективністю використання майна та виконання фінансового плану державними підприємствами Мінагрополітики Олена Поліщук повідомила, що профільний департамент регулярно отримує звернення трудових колективів ДП з проханнями прискорити розпаювання. Відповідне звернення надійшло і від колективу ДП «Україна», що на Житомирщині. У власності підприємства — 5 тис. га землі, з яких понад 2,5 тис. га підпадають під розпаювання. У штаті підприємства — 67 працівників, ще до 500 пенсіонерів. Крім того, 15% землі отримає соціально-культурна сфера. «Інша земля залишиться під виробничою базою та може стати майданчиком для залучення інвестицій. Близько 90% селян отримали земельні ділянки ще в 90-ті роки. Чому інші 10% не можуть скористатися цим правом», — сказала керівник відділу.

Прес-служба Мінагрополітики