портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Для зняття фінансового навантаження необхідно ширше застосовувати форвардні закупівлі, - Ярослав Краснопольський

Опубліковано 07 грудня 2015 року, 13:53

У Мінагрополітики спільно із керівництвом ДПЗКУ було піднято питання ширшого застосування форвардних закупівель зернових культур. Це необхідно для допомоги товаровиробникам і зняття фінансового навантаження з аграріїв. Про це наголосив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час прес-конференції в ІА «Інтерфакс».

За його словами, Мінагрополітики намагається допомогти товаровиробникам знайти необхідне фінансування з огляду на критичні погодні умови влітку. «Ми потрапили в критичну ситуацію у поточному році. Липень, серпень та вересень були найнесприятливішими місяцями щодо озимих культур, зокрема ріпаку та озимої пшениці. В результаті майже 1 млн га було недосіяні і на 1,1 млн га сходи не зійшли. Аграрії отримали щонайменше 11 млрд гривень прямих збитків», - підкреслив Ярослав Краснопольський.

Він наголосив на ризиках для галузі у випадку скасування спецрежиму ПДВ. «Якщо буде скасовано спецрежим ПДВ для агросектору та переведено на загальну систему оподаткування, товаровиробник втратить 18-20 млрд. «Таке фінансове навантаження серйозно вплине на фінансово-господарську діяльність підприємств», - додав Перший заступник Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики