портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держрибагентство змінює підходи до вивчення біоресурсів

Опубліковано 18 серпня 2016 року, 12:15

     Необхідність нових підходів до організації вивчення рибних ресурсів обумовлена численними запитами з боку підприємців, громадськості та науковців. Зокрема, нова система має врегулювати питання лімітів вилову водних біоресурсів.  

     Державне рибне агентство працює над новим принципом до вивчення біоресурсів, а саме організації науково-дослідних робіт (ловів), який буде презентований на засіданні Науково-Промислової Ради у вересні 2016 року.

     Необхідність нових підходів до організації вивчення рибних ресурсів обумовлена численними запитами з боку підприємців, громадськості та науковців. Зокрема, нова система має врегулювати питання лімітів вилову водних біоресурсів.  

     «У серпні 2016 р. Держрибагентство скоротило кількість науково-дослідних ловів та змінює підходи до їх організації. Нова система має врегулювати дискусійні аспекти. Ми маємо намір розробити дієвий і прозорий механізм»,- розповів Ярема Ковалів, Голова Держрибагентства. Та додав, що сьогодні на фінансування науки у секторі рибного господарства передбачено лише 740 тис грн. на рік, при потребі 1,6 млн. «Поточного фінансування критично не вистачає навіть на оплату праці співробітників наукових установ та на матеріально-технічне забезпечення наукового флоту. Тому Держрибагентство продовжує роботу над створенням Спеціального фонду рибного господарства, кошти з якого можуть бути направлені на фінансування  наукових досліджень, на селекцію та програми зариблення»,- зауважив Голова Держрибагентства. 

     Допоки нова система організації науково-дослідних ловів ще не увійшла в силу, Держрибагентство прийняло рішення скоротити деякі програми науково-дослідних ловів вже у серпні 2016 р. Зокрема, йдеться про програми, пов’язані з використанням водних біоресурсів у Азовському та Чорному морях. 

     Довідково: науково-дослідні лови – основний спосіб цільового отримання первинного біологічного матеріалу з водойм, для яких здійснюється оцінка стану водних біоресурсів, а також встановлюються ліміти вилучення та правила рибальства. Біологічний матеріал, зібраний при проведенні науково-дослідних ловів – одна з надважливих умов отримання висновків щодо стану запасів водних біоресурсів у водоймах України. Це об'єктивне визначення лімітів вилову. Забезпечує раціональність рибальства та збереження живих багатств України.

За інформацією Держрибагентства