портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держрибагентство запустить єдиний Реєстр рибогосподарських водних об’єктів та ініціює зниження рентної плати землі для аквакультури

Опубліковано 25 березня 2016 року, 14:14

Держрибагентство ініціює зниження орендної плати за землі водного фонду до 3% від нормативної оцінки землі з 3-12%, як це було раніше. Про це Голова Держрибагентства Ярема Ковалів повідомив на нараді  із стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки та проблемних питань розвитку регіонів, яка відбулась у Києві.

«Підвищення майже в 3 рази ставки на орендну плату для підприємств має негативний ефект. Підприємці жаліються, а вилов по аквакультурі  у 2015 р. впав майже на 10%, і становить лише 24,4% від загального вилову в Україні.  Для порівняння, аквакультура у світі за останні роки  виросла в 3 рази - до 78,9 млн тонн. Україна повинна зважати на світовий досвід і підтримати підприємців, встановивши «робочі» орендні ставки» -  зазначив Ковалів.

Законопроект «Про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України (щодо орендної плати у сфері аквакультури)» в частині прирівнення земель водного фонду до земель призначених для сільського господарства заплановано винести на голосування  народним депутатам вже у поточну сесію ВР.

Також  для спрощення умов  роботи у сфері рибництва і  залучення додаткових інвестицій у галузь заплановано створення єдиного Реєстру  рибогосподарських водних об’єктів, де міститиметься інформація про водойми та можливості їх використання. «Зараз ми фіналізуємо збір інформації  для Реєстру і  сподіваємося на сприяння і допомогу з боку ОДА. Особливо в частині інформації щодо укладених договорів оренди, на яких водоймах вже іде робота, а які ще чекають на інвестора» - зазначив Ярема Ковалів.

За інформацією прес-служби Держрибагентства