портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держрибагентство посилить контроль за безпекою та технічним станом риболовного флоту

Опубліковано 10 жовтня 2016 року, 16:12

Державне агентство рибного господарство впроваджує систему заходів, спрямованих на удосконалення контролю та технічного огляду суден риболовного флоту України.

«Держрибагентство розпочинає зміну підходів  та посилює контроль  в напрямі технічного огляду суден риболовецького флоту. Це потрібно  для вдосконалення нормативного регулювання вимог по безпеці судноплавства – починаючи від загального стану судна, підготовки персоналу  і  до наявності рятувальних жилетів»,  ̶  заявив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів, підкресливши, що від впровадження цих заходів  залежить ефективність та безпечність промислового рибальства в Україні

Окрім того, також  готуються  законодавчі зміни до підходів на видачу дозволів  на промисловий вилов водних біоресурсів. «Плануємо розпочати  видачу дозволів з прив’язкою до кожного конкретно риболовецького судна. Також будуть впроваджуватися системи дистанційного контролю  за промислом.  Планується, що в перспективі кількох років  судна без них  не зможуть використовуватись у промисловому лові»,  ̶  повідомив Ярема Ковалів.  На судновласників, які  будуть порушувати правила та режими  рибальства  чекатимуть санкції включно до  позбавлення  судна дозволу  на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

Нагадаємо, для боротьби із ННН-рибальством Держрибагентство планує застосувати комплексний підхід. Він включає запуск рибоохоронного патруля на території всієї України, запровадження обов’язкового сертифіката походження риби та систем  електронного моніторингу вилову європейського ґатунку.

За інформацією прес-служби Держрибагентства