портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держрибагентство ініціює зниження орендної плати за землі водного фонду до 3% від нормативної оцінки землі

Опубліковано 16 березня 2016 року, 17:42

Держрибагентство ініціює зниження орендної плати за землі водного фонду до 3% від нормативної оцінки землі з 3-12%, як це було раніше. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів під час прес-конференції в ІА «Укрінформ».

Ковалів відмітив, що в 2015 році ставки на орендну плату для підприємств виросли майже в три рази, що негативно відображається на фінансовій ситуації підприємців, які займаються риборозведенням. Наприклад, в Житомирській області оренда 100 га ставу раніше коштувала в середньому 80 тис. грн., зараз – 220 тис. грн.

«Варіантом вирішення даного питання ми бачимо внесення змін до Податкового кодексу України в частині прирівнення земель водного фонду до земель призначених для сільського господарства, обмежити максимальний розмір орендної плати в розмірі 3%. Зараз плата складає від 3% до 12%. Зрозуміло, що в такій ситуації більшість договорів укладається з підвищеною процентною ставкою», - прокоментував Ярема Ковалів.

Також Голова Держрибагентства повідомив, що зараз законопроект «Про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України (щодо орендної плати у сфері аквакультури)» проходить погодження в органах влади. «Думаю, в цьому місяці винесемо документ на Верховну Раду. В Парламенті нам вдасться вирішити питання більш оперативно», - наголосив Ковалів.

За інформацією прес-служби Держрибагентства