портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держпродспоживслужба удосконалює порядок відшкодування збитків за худобу, вилучену через АЧС

Опубліковано 27 вересня 2017 року, 19:07

У Держпродспоживслужбі працюють над змінами до Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб. Такі зміни дадуть змогу оперативно та в повному обсязі виплачувати кошти громадянам та спеціалізованим господарствам за вилучену у населення худобу через АЧС. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Він зазначив, що у проекті бюджету на 2018 рік, який зареєстрований у Верховній Раді України, Кабінет Міністрів запропонував суттєво збільшити обсягів фінансування на проведення протиепізоотичних заходів: якщо цьогоріч на було виділено 113 млн грн, то в наступному році пропонується передбачити 687 млн грн.

«Наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів. Тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада», - наголосив Володимир Лапа.

За словами Голови Держпродспоживслужби, збільшення у 6 разів бюджету фінансування протиепізоотичних заходів на наступний рік дасть змогу вивести проведення таких заходів на новий рівень, у тому числі оперативно та у повному обсязі виплачувати населенню компенсацію за вилучення свиней через АЧС.

Володимир Лапа повыдомив, що наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів, тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада.

Довідково:

У 2017 році станом на вересень господарствам приватного сектору відшкодовано збитки за вилучення свиней у випадках АЧС на суму 15921637,14 грн, що складає 89% від необхідної суми відшкодування. Одночасно за аналогічний період господарствам було відшкодовано 1470591,28 грн, що складає лише 1% від передбаченої суми відшкодування.

За інформацією Держпродспоживслужби