портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держпродспоживслужба посилить контроль за генетично модифікованою продукцією

Опубліковано 21 вересня 2016 року, 14:27

Контролюючі заходи планують інтенсифікувати вже з 2017 року.

За словами голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи, в Україні не зареєстровано жодного генетично модифікованого сорту або насіння, проте така продукція періодично з'являється на вітчизняному ринку.

«Офіційно в Україні жодного генетично модифікованого сорту не зареєстровано, проте час від часу ця продукція на ринку з'являється», - прокоментував Володимир Лапа.

За словами керівника Держпродспоживслужби, це питання буде  врегульовано у найближчій перспективі. «Ми плануємо посилити контроль вже в наступному році. Той, хто свідомо йде на порушення законодавства, буде нести за це відповідальність. Не зовсім правильно робити це щодо вже вирощеного врожаю, але наводити порядок в 2017 році ми неодмінно будемо», – запевнив очільник відомства.

Як підкреслив Володимир Лапа, проблеми незаконного вирощування та обігу ГМ-продукції в сільському господарстві системно накопичувались протягом декількох років. Проблему посилив мораторій на перевірки суб’єктів господарювання, який був введений в рамках програми дерегуляції.  «Я не прихильник перевірок, але їх відсутність розхолоджує. На мою думку, потрібно цю сторінку перегорнути. У випадку системних свідомих порушень  господарюючі суб'єкти повинні нести відповідальність. Звісно, до цього необхідно йти еволюційним шляхом, через роз'яснення, відповідні державні програми та співпрацю з бізнесом», – підсумував він.

За інформацією Держпродспоживслужби