портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держлісагентство пропонує збільшити кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісів

Опубліковано 02 вересня 2016 року, 18:28

« Сьогодні штрафи складають за незаконну рубку від 800 до 1700 грн .Ми пропонуємо за незаконну рубку змінити їх від 8,5 до 17 тис. грн, або позбавленням волі до 5 років», - наголосила Христина Юшкевич.

Держлісагентством розроблено зміни до законодавства, які передбачають суттєве збільшення юридичної відповідальності за незаконну рубку та протидію обігу незаконно добутих лісових ресурсів. Відповідні зміни розроблені на основі рекомендацій експертів Світового банку. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич в інтерв’ю газеті «Сегодня.ua».

« Сьогодні штрафи складають за незаконну рубку від 800 до 1700 грн .Ми пропонуємо за незаконну рубку змінити їх від 8,5 до 17 тис. грн, або позбавленням волі до 5 років», - наголосила Христина Юшкевич.

Також вона зазначила, штрафи за неправильну видачу лісорубних та лісових квитків, до що призводить порушення правил під час будь-яких рубок, планують збільшити до майже 4,5 тис. грн(зараз це максимум 136 грн).

«За порушення права державної власності на ліси та незаконне використання земель лісового фонду штрафи зростуть до 8500 тис. грн (зараз 306 грн). А за підпали лісів та знищення їх вогнем – штраф 12 тис. грн. Якщо це призвело до людських жертв – позбавлення волі до 10 років», - підкреслила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Окрім того, за її словами, на законодавчому рівні пропонується закріпити ведення єдиного електронного обліку для всіх лісокористувачі. Для боротьби з незаконним обігом деревини – обов’язковість проведення обліку, до того як вона буде вивезена.

 

«Зараз у законодавстві взагалі відсутня відповідальність для підприємців, які скуповують деревину без документів про її походження. Здебільшого – це власники пилорам. Ми пропонуємо ввести штрафи від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн з конфіскацією необробленої деревини», - повідомила Христина Юшкевич.

 

За інформацією Держлісагентства