портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держлісагентство пропонує запровадити загальну систему електронного обліку деревини

Опубліковано 15 жовтня 2015 року, 18:31

Державне агентство лісових ресурсів України виступило з ініціативою зробити електронний облік деревини обов'язковим для всіх лісокористувачів. Про це повідомив голова відомства Олександр Ковальчук.

Він зазначив, що в управлінні агентства порядку 74% лісів країни. Решта 26% належать іншим лісокористувачам і на рік рубають до 1 500 000 кубометрів лісу. З цього обсягу тільки 10% проходить через електронний облік, тоді як у структурі агентства цей показник досягає 90%. "Потенціал для зростання тіньового ринку колосальний. За різними даними, зараз він становить близько 20%. При загальній річній рубці в 14-15 мільйонів кубів обсяг "чорного" лісу - до 3 мільйонів. У грошовому еквіваленті це більше 2 мільярдів гривень. Разом із незаконною рубкою процвітає і тіньовий ринок документації на продаж лісу", - заявив Олександр Ковальчук.

У рамках концепції реформування лісового та мисливського господарства Держлісагентство розробило і готує до передачі в Кабінет Міністрів положення про загальнообов'язкову електронну систему електронного обліку і відповідний проект розпорядження. "Продати дерево без чіпа, супровідних документів або сертифіката походження буде просто неможливо", - прокоментував Голова агентства.

Документи передбачають 6 місяців для переходу на електронний облік і установку всього необхідного обладнання. Зі свого боку, агентство готове піти назустріч відповідальним лісокористувачам і надати всю необхідну допомогу. "Наприклад, вже зараз ми готові оформляти документи і самостійно "біркувати" деревину підприємств, які торгують нерегулярно і власного обладнання не потребують. Таким чином, ліс буде врахований, а бізнес заощадить до 9 гривень на кубометрі", - сказав Олександр Ковальчук.