портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Декларація, прийнята на Міністерській конференції СОТ – вигідна для України», - Владислава Рутицька

Опубліковано 25 грудня 2015 року, 12:18

Про це заступник Міністра з питань євроінтеграції зазначила під час брифінгу в КМУ, на якому йшла мова про  результати Міністерської конференції СОТ в Найробі.

«В першу чергу ми говоримо про заборону використання експортних субсидій в сільському господарстві. Українська делегація в Найробі відстоювала саме цю позицію. І це перемога України. Це зробить вітчизняний аграрний експорт більш конкурентоздатним. Відзначу, що таке рішення не принесе швидких результатів, але за 5 років ми вже зможемо побачити позитивний ефект (перш за все це стосується м’ясної та молочної продукції)», - сказала Владислава Рутицька. 

Окрім того, заступник Міністра наголосила, що зараз Україні потрібно активно поглиблювати двосторонні відносини з перспективними партнерами і отримувати доступ на нові ринки. В першу чергу мова йде про країни Близького Сходу, Північної Африки, Азії.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська зазначила, що зараз найбільш інтенсивно ведуться переговори щодо створення ЗВТ з 2 країнами.

«Одна з них - Туреччина, яка готова в цьому напрямку працювати, зокрема, для того, щоб збільшити товарообіг. Друга країна - це Ізраїль, результати переговорів з яким показали  достатньо позитивний настрій і готовність інтенсивно відпрацювати Угоду. Це означає, що сторони готові обговорити всі і будь які питання доступу на ринки”, - розповіла Наталія Микольська.

«Сьогодні Україна продовжує рухатись до ЗВТ з рядом країн. Була проведена колосальна робота на двосторонніх зустрічах. Ми обговорили питання створення ефективних торгівельних відносин з делегаціями Ізраїлю та Туреччини. Ці ринки вкрай важливі для українських експортерів зернових і олійних культур. З представниками Анкари йшла мова про заміщення російської продукції українською. Якщо підбивати підсумки – то сьогодні ми закладаємо фундамент для майбутнього якісного росту», - додала заступник Міністра.