портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Бізнес відчуває зменшення рівня корупції у сільському господарстві, — Transparency International

Опубліковано 12 жовтня 2015 року, 15:08

Сільське господарство одне з небагатьох в Україні, що демонструє позитивні результати щодо подолання корупції. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Рівень сприйняття корупції бізнесом. Друга хвиля».

Експерти оцінювали результати за шкалою від -5 до +5, де 0 означає незмінність ситуації. У підсумку оцінка рівня корупції в галузі сільського господарства у порівнянні з весною поточного року покращилася з -0,97 до -0,69 балів. Дещо нижчі результати отримали транспорт та зв'язок (-0,74), торгівля (-0,77) та промисловість (-0,77). Середня оцінка антикорупційного прогресу склала 0,8 балів.

Крім того, дослідження показало, що найменший показник корупції серед галузей економіки  - саме у сільському господарстві, оскільки кількість підприємств, які стикалися з корупцією у галузі зменшилася із 14.4% до 12.9%.

Також під час другої хвилі опитування, кількість респондентів, що оцінювали покращення ситуації з антикорупційною боротьбою в сільському господарстві, збільшилася майже на 10% (від 9.5% до 19.3%).

Оцінювання проводилося Transparency International Україна, ПриватБанком, ООО «Аудиторская фирма ПрайсвотерхаусКуперс» (PwC Украина) і GfK Ukraine. Дослідження тривало протягом серпня – жовтня 2015 року та здійснювалося методом телефонного інтерв’ю з керівниками 2271 випадково відібраного підприємства.

                                                                                            

Прес-служба Мінагрополітики