портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аграрна розписка слугує інноваційним та ефективним інструментом стимулювання кредитування в аграрному секторі, - Рутицька

Опубліковано 13 жовтня 2015 року, 17:10

Аграрна розписка слугує інноваційним та ефективним інструментом стимулювання кредитування в аграрному секторі. Окрім того, такий фінансовий механізм допомагає кредиторам більш ефективно фінансувати аграрний сектор. Про це заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька повідомила під час відкриття проекту «Аграрні розписки».

«Наша мета – поглибити та активізувати ринок попиту на аграрну розписку. Після успішного запуску на Полтавщині, проект стартує в Черкаській, Харківській та Вінницькій областях. Застосування аграрних розписок в Полтавській області дало істотний результат для першого року роботи інструмента, видано 9 товарних і 1 фінансова розписка. Середній розмір зобов’язань за однією аграрною розпискою — близько 3 млн. грн.», - зазначила заступник Міністра.

За сприяння Мінагрополітики проводяться методичні розробки щодо бухгалтерського обліку та оподаткування операцій з аграрними розписками згідно норм чинного законодавства, вчинення виконавчих написів та примусового виконання аграрних розписок.

«Поширення областей використання аграрних розписок на Харківську, Черкаську та Вінницьку області майже в чотири рази збільшило обсяг сільськогосподарських угідь, майбутній врожай з яких потенційно може стати предметом застави за аграрними розписками. Ще залишається ряд питань та поправок, які були виявлені при впровадженні пілотного проекту. Впевнена, спільними зусиллями ми мінімізуємо ризики для учасників проекту. Окрім того, крім створення ринкових відносин важливими залишаються ще й документальні питання. Одним з таких параметрів є прозорий земельний кадастр в областях для вирішення питань з документальним супроводом угод», - додала Владислава Рутицька.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою