портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Розвиток харчової переробної промисловості за 2018 рік

Опубліковано 06 березня 2019 року, 10:46

Сьогодні вітчизняна харчова промисловість, яка є складовою АПК, об'єднує понад 40 підгалузей і виробництв, у яких задіяні близько 15 тисяч суб’єктів господарювання - це і потужні, сучасні підприємства, які стоять на одному рівні з провідними гравцями на світовому ринку, і малі та середні переробники, які активно нарощують обсяги продукції для наповнення внутрішнього ринку та поступово виходять на зовнішні. Найбільша кількість здійснює виробництво м'яса та м'ясопродуктів, олії та тваринних жирів, борошномельно-круп'яної продукції, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів (тортів, тістечок), готової їжі та страв.

Задоволення потреб населення у харчових продуктах, у межах його купівельної спроможності, як і у минулі роки, здійснюється, в основному, за рахунок продукції вітчизняного виробництва. Фонд забезпечення за основними групами харчування становить близько 90%. 

Крім того, завдяки наявності достатніх потужностей з виробництва харчових продуктів та запасів сировини і надалі буде забезпечено насичення внутрішнього ринку відповідно до його потреб.

В загальному обсязі промислової продукції харчова переробна промисловість складає 21 відсоток, її частка у загальному обсязі ВВП складає 5 відсотків.

За оперативними даними Держстату індекс промислової продукції виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів в Україні (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя) за 2018 рік, у порівнянні до 2017 року, склав 98,1% (індекс промислової продукції промисловості в цілому склав 101,1%, переробної промисловості – 100,2%).

У грудні 2018 року до грудня 2017 року індекс промислової продукції виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів склав 94,5%, до листопада 2018 року – 83,7%.

Збільшили виробництво у 2018 році порівняно з 2017 рокомяловичини і телятини замороженої (туші, напівтуші) – на 17,3%, курей, курчат (тушок) заморожених – на 58,9%, виробів ковбасних – на 0,1%, соку томатного – на 7%, соку яблучного – на 41,5%, пюре та паст томатних концентрованих – на 0,2%, овочів (крім картоплі), фруктів, горіхів, грибів та частин рослин їстівних інших, приготовлених чи консервованих з додаванням оцту чи оцтової кислоти – на 3,7%, молока та вершків незгущених й без додавання цукру жирністю 1 – 6% – на 6,4%, сиру свіжого неферментованого – на 6,1%, сиру тертого, порошкового, голубого та іншого неплавленого – на 3,1%, молока і вершків коагульованого, йогурту, кефіру, сметани – на 1,9%, йогурту рідкого та сквашеного молока ароматизованого – на 8,7%, гумок, фруктових желе та паст (крім жувальної гумки) – на 3,3%, спредів та сумішей жирових – на 37,9%, лікерів та інших спиртних напоїв – на 16,4%, пива солодового – на 1,4%, вод натуральних мінеральних негазованих – на 20,4%, вод натуральних мінеральних газованих – на 15,6%, вод з додаванням цукру і речовин підсолоджувальних чи ароматизуючих – на 9,3%.

знизили виробництво: яловичини і телятини свіжої чи охолодженої (туші, напівтуші) – на 2,2%, свинини свіжої чи охолодженої (туші, напівтуші) – на 9,3%, свинини замороженої (туші, напівтуші) – на 17,1%, курей, курчат (тушок) свіжих чи охолоджених – на 19,5%, курей, курчат (частини тушок) свіжих чи охолоджених – на 10,9%, суміші соків фруктових і овочевих – на 1,9%, олії соняшникової нерафінованої – на 7,7%, маргарину і продуктів пастоподібних – на 3,3%, молока та вершків не згущених й без додавання цукру жирністю не більше 1% – на 3,1%, масла вершкового жирністю не більше 85% – на 1,7%, борошна пшеничного чи пшенично-житнього – на 13,9%, хліба та виробів хлібобулочних – на 9,6%, печива солодкого (що не мстять шоколаду та какао) – на 2,9%, цукру білого кристалічного бурякового – на 12,6%, цукерок шоколадних (що не містять алкоголю) – на 0,2%, виробів кондитерських з цукру чи його замінників, з вмістом какао – на 8,3%, карамелі, тофі – на 3,8%, соусів, приправ і прянощів – на 2,2%, продуктів молоковмісних – на 5,5%, коньяку, бренді – на 5,7%, горілки з вмістом спирту менше 45,4% – на 7,1%, сигарет, які містять тютюн, або суміші тютюну – на 8,7%.

За даними Держстату за 2018 рік реалізовано продукції виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів на суму 505,4 млрд. грн, що складає 20,2% в загальному обсязі реалізованої промислової продукції України. За цим показником галузь вийшла на перше місце серед всіх галузей промисловості.

Пропозиція товарів на продовольчих ринках та в торгівельній мережі достатня.

Основні харчові продуктів, що складають внутрішній кошик, виробляються в достатніх обсягах.

Впровадження нових стандартів та систем управління якістю на підприємствах галузі дозволяють оптимізувати асортимент та освоювати нові ринки збуту.

Україна поступово переходить від експорту сировини до експорту готової продукції.

Експорт продукції АПК у 2018 році (за групами 1-24 УКТЗЕД) складає майже 19 млрд доларів США або 39 відсотків у загальному обсязі експорту.

Експорт продукції харчової промисловості досягнув у 2018 році позначки 9,4 млрд. дол. США, що в загальному обсязі продукції АПК складає 50,2%. 

Ключові позиції в експорті продуктів переробки займають: соняшникова олія – 4,1 млрд. дол. США, макуха та інші тверді відходи від видобування рослинних жирів та олій, крім відходів соєвої та арахісової олії – 922 тис. дол. США, м’ясо та субпродукти домашньої птиці – 507 тис. дол. США, тютюнова продукція – 341 тис. дол. США, цукор – 217 тис. дол. США, вироби з шоколаду – 171 тис. дол. США, макуха та інші тверді відходи соєвої олії – 162 тис. дол. США, кондитерські вироби з цукру – 135 тис. дол. США, хлібобулочні, кондитерські вироби – 153 тис. дол. США, олія соєва – 153 тис. дол. США, масло вершкове та інші жири вироблені з молока – 129 тис. дол. США, олія зі свиріпи, ріпакова або гірчична – 112 тис. дол. США.

Харчова промисловість України — один з найбільших реципієнтів інвестицій. Створені сприятливі умови для іноземних інвестицій, обсяги яких за останні роки мають зростаючу динаміку. На розвиток галузі, станом на 01.10.2018 року, наростаючим підсумком, залучено 2763,9 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал), що складає 25,8% від обсягу прямих іноземних інвестицій у промисловість країни та 8,6% загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux