портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Маркування органічної продукції (сировини)

Опубліковано 05 лютого 2019 року, 00:30

Правила маркування органічної продукції (сировини) та використання відповідного державного логотипа визначені в Законі України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» (діє до 2 серпня 2019 року).

Державний логотип для органічної продукції 

Державний логотип, затверджений Наказом Мінагрополітики від 25.12.2015 № 495, може наноситися на будь-яку упаковку, етикетку (стікер), споживчу тару, контретикетку, кольєретку, ярлик, пробку, листок-вкладиш, документ, повідомлення, інші елементи упаковки, що супроводжують чи належать до органічної продукції (сировини). Детальний технічний опис логотипу.


Використання державного логотипа та маркування органічної продукції (сировини) для позначення органічних продуктів є обов’язковими. Можна також використовувати приватні логотипи.

Не допускається використання напису «органічний продукт» у власних назвах продуктів та торговельних марках при рекламуванні, а також у випадку маркування продукції, яка перебуває на стадії перехідного періоду до органічного виробництва.

Державний логотип та маркування органічної продукції можна використовувати тільки за наявності відповідного сертифіката. На маркуванні також зазначаються кодові номери органу з оцінки відповідності, який здійснив підтвердження відповідності.

Забороняється при маркуванні продукції, яка не відповідає вимогам законодавства щодо органічних продуктів, використовувати позначення з написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», словами з префіксом «біо» тощо.

Маркування продукції, яка перебуває на стадії перехідного періоду

У разі маркування органічної продукції, яка була вироблена із застосуванням традиційної продукції та продукції перехідного періоду у порядку, визначеному статтею 17 Закону, або під час виробництва органічної продукції (сировини) шляхом переробки та отримала сертифікат, всі використані інгредієнти традиційної продукції (сировини) та продукції перехідного періоду та їх частка вказуються в переліку інгредієнтів. Така вказівка повинна бути виконана в тому ж кольорі та з використанням того ж стилю шрифту, що й інші вказівки в переліку інгредієнтів, але в більшому розмірі шрифту.

Маркування продукції, яка перебуває на стадії перехідного періоду до органічного виробництва, здійснюється з використанням державного логотипа «продукт на стадії переходу до органічного виробництва».

Імпортована продукція

Органічна продукція, імпортована з інших країн, вироблена відповідно до законодавства країн походження, що підтверджено відповідним сертифікатом, позначена написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», словами з префіксом «біо» тощо, повинна в перекладі на українську мову позначатися написом «органічний продукт» та маркуватись державним логотипом.