портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Східне партнерство

Опубліковано 27 січня 2019 року, 19:05

Ініціатива "Східне партнерство" (СхП) – це політична ініціатива започаткована на Саміті у м. Прага у травні 2009 року з метою наближення 6 східних сусідів – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України – до ЄС. Вона є “східним виміром” Європейської політики сусідства (ЄПС) та має на меті посилити двосторонні відносини між ЄС та його партнерами.

Під час П’ятого Саміту Східного партнерства (24 листопада 2017 року, м. Брюссель) була схвалена оновлена архітектура багатостороннього співробітництва в рамках СхП.

Тематичні платформи (ТП) є головними інструментами багатостороннього виміру СхП. Вони представляють 4 основні сфери співробітництва країн СхП та ЄС, а саме:

  • економічний розвиток та ринкові можливості;
  • підвищення інституційної спроможності та належне врядування;
  • транспорт, енергетична ефективність, навколишнє середовище та зміни клімату;
  • мобільність та міжлюдські контакти.

Головним завданням ТП є забезпечення та моніторинг досягнення очікуваних результатів, передбачених Спільним робочим документом “20 Deliverables for 2020”, що був схвалений Декларацією Саміту Східного партнерства у 2017 році.

Робоча програма ТП № 2 на 2018-2019 роки перекладає основні цілі “20 Deliverables for 2020” у конкретні кроки до виконання, а саме:

  • створення сприятливого регуляторного та економічного середовища для МСП, зокрема шляхом проведення структурних реформ;
  • здійснення заходів з метою усунення недоліків функціонування фінансового сектору та прогалин у доступі до фінансування;
  • підтримка створення нових робочих місць на місцевому та регіональному рівнях;
  • інтенсифікація торгівлі між країнами-партнерами та ЄС, в тому числі через імплементацію положень про ПВЗВТ та визначення заходів з метою спрощення торгівлі;
  • сприяння гармонізації цифрових ринків країн-партнерів.

Платформи підзвітні щорічним зустрічам міністрів закордонних справ СхП.

В рамках ТП № 2 “Економічний розвиток та ринкові можливості” діють 3 панелі.

І. Панель з питань структурних реформ, розвитку фінансового сектору, аграрної сфери та МСП (проводить зустрічі не рідше одного разу на рік) є форумом для обговорення досягнення цілей “20 Deliverables for 2020” за такими очікуваними результатами: 4 (покращений бізнес-клімат); 5 (покращення доступу до фінансів та фінансової інфраструктури) та 6 (створення нових робочих місць на місцевому та регіональному рівнях).

ІІ. Панель з питань торгівлі (проводить зустрічі не рідше двох разів на рік) є форумом для обговорення досягнення цілей “20 Deliverables for 2020” за очікуваним результатом 8 (підтримка регіональної торгівлі між країнами-партнерами та ЄС).

ІІІ. Панель з питань гармонізації цифрових ринків (проводить зустрічі не рідше одного разу на рік) є форумом для обговорення досягнення цілей “20 Deliverables for 2020” за очікуваним результатом 7 (гармонізація цифрових ринків).