портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Основні зобов’язання України щодо сільського господарства

Опубліковано 27 січня 2019 року, 18:10

1. Взято зобов’язання щодо обсягу державної підтримки сільського господарства на базі 2004-2006 років. Загальний узгоджений рівень сукупного виміру підтримки (СВП) за 2004-2006 роки становить 3 043,4 млн грн. Зміст зобов’язання - не перевищувати річний рівень внутрішньої підтримки, виражений у показнику СВП.

2. Знижено ставки імпортних тарифів на всі товари групи 1-24 УКТЗЕД та переведено специфічне чи комбіноване мито на адвалорне. На окремі види сільськогосподарської продукції домовлено про перехідні періоди на лібералізацію доступу до ринку, терміни яких закінчувалися: для 31 товарної позиції – у 2010 році; для 6 товарних позицій – у 2013 році; для виноградного вина і спиртів – у 2011 році.

3. Україна взяла на себе зобов’язання запровадити імпортну тарифну квоту обсягом 260 тис. тонн на тростинний цукор-сирець за пільговим тарифом (2 %) з доведенням її у 2010 році до 267,8 тис. тонн. Поза квотою ставка ввізного мита становить 50% митної вартості. Квота розподілятиметься у порядку надходження заявок протягом 3 років з дати вступу до СОТ. З 1 січня 2011 р.  розподіл залишку тарифної квоти на  імпорт цукру-сирцю з  тростини здійснюється за принципом «перший прийшов – першим обслуговуєшся».

4. Скасовуються індикативні ціни та взято зобов’язання не застосовувати обов’язкових мінімальних цін на імпортовані товари.

5. Взято зобов’язання не застосовувати будь-яких обов’язкових мінімальних експортних цін, не застосовувати експортні субсидії на сільськогосподарські товаривимоги щодо ліцензування експорту та інші експортні обмеження, що будуть запроваджені у майбутньому, застосовуватимуться у відповідності  з правилами ГАТТ/СОТ.

6. Взято зобов’язання щодо зниження експортних мит на живу ВРХ, вівці та шкірсировину, насіння деяких олійних культур.

Експортне мито на насіння олійних культур (соняшника, рижію, льону) зменшувалося щороку на 1%, починаючи з 16% до значення 10%, відповідно до Закону України від 10.09.1999 № 1033 «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур» (із змінами та доповненнями). Станом на 01.01.2019 ставка вивізного (експортного) мита становить 10 % митної вартості товару.

Експортне мито на живу худобу та шкірсировину зменшувалося відповідно до Закону України від 07.05.1996 № 180 «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину» (із змінами та доповненнями)наступним чином:

 • на живу худобу (ВРХ та живі вівці і кози) знижено до 50% на момент вступу, а потім щороку зменшувалося на 5 відсоткових пунктів до значення 10%. Станом на 01.01.2019 ставка вивізного (експортного) мита становить 10 % митної вартості товару;
 • на шкіряну сировину (шкіру ВРХ, овець і кіз, свиней) знижувалося з 30% до 20% із щорічним зменшенням на 1 відсотковий пункт. Станом на 01.01.2019 ставка вивізного (експортного) мита становить 20 % митної вартості товару.

7. Взято зобов’язання не намагатися вдаватися до спеціальних захисних заходів (СЗЗ) Статті 5 Угоди про сільське господарство (стягнення додаткового тарифу на імпорт у разі настання певних обставин: швидкого зростання імпорту або якщо ціна імпорту падає нижче певного рівня).

8. Взято зобов’язання не впроваджувати та не застосовувати кількісні обмеження на імпорт або інші нетарифні заходи, такі як ліцензування, квотування, заборона, дозволи тощо, які не можуть бути обґрунтовані згідно з положеннями відповідної Угоди СОТ.

 9. Податки, в тому числі ПДВ та акциз, застосовуватимуться на недискримінаційній основі до імпорту з країн-членів СОТ і товарів вітчизняного виробництва.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux