портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями

Опубліковано 27 січня 2019 року, 17:08

З метою залучення в аграрну галузь інвестицій, кредитних ресурсів та створення сприятливого інвестиційного клімату Міністерством аграрної політики та продовольства України проводиться системна робота з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, Європейським  банком реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР), Світовим банком та Європейським інвестиційним банком.

Діяльність ЄБРР у секторі сільського господарства охоплює весь виробничий ланцюг від вирощування і обробки до пакування та роздрібного продажу. ЄБРР вносить значний вклад у розвиток аграрного сектору через фінансову підтримку місцевих та іноземних корпоративних клієнтів, а також малих і середніх підприємств. Банк також реалізує проекти технічної допомоги спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

В рамках співробітництва зі Світовим банком діє Концепція партнерства Світового банку з Україною на 2017 - 2021 роки. Концепція містить середньостроковий план підтримки Світовим банком реформ, втілюваних Урядом України. Концепція партнерства є спільною стратегією Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації та Багатостороннього агентства з гарантування інвестицій.

У 2018 році сформовано пропозиції щодо започаткування нового системного проекту зі Світовим банком «Програма зниження ризиків інвестування в сільське господарство».

За підтримки Міжнародний банк реконструкції та розвитку діє системний проект «Гарантія на підтримку державної політики у сфері економічного зростання та фіскально стійких послуг». Зазначений проект передбачає реформування, зокрема, ринку земель сільськогосподарського призначення.

Міжнародною фінансовою корпорацією в аграрному секторі реалізовуються на консультативній основі два проекти: «Розвиток агрострахування сільського господарства в Україні» та «Аграрні розписки в Україні».

Підписано Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком. Залучені кредитні кошти спрямовуватимуться на розширення можливостей фінансування аграрного сектору економіки, зокрема проектів публічних та приватних підприємств України (малого і середнього підприємництва та установ із середньою капіталізацією в аграрному секторі економіки). У грудні 2018 року Міністерством аграрної політики та продовольства України була підписана Угода про співпрацю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Європейським інвестиційним банком стосовно технічної допомоги на підтримку впровадження вищезазначеного проекту.