портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Звіт про результати обговорення проекту наказу «Про затвердження Порядку визначення окремого ветеринарно-санітарного статусу тваринної субпопуляції одного або декількох господарств...

Опубліковано 29 травня 2019 року, 16:12

На офіційному веб-сайті Мінагрополітики з 25 квітня 2019 року по 25 травня 2019 року для громадського обговорення було оприлюднено проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку визначення окремого ветеринарно-санітарного статусу тваринної субпопуляції одного або декількох господарств з єдиною системою управління біологічною безпекою» (далі — проект наказу).

Проект наказу розроблено за власною ініціативою у зв’язку із складною епізоотичною ситуаціэю щодо африканської чуми свиней, що склалась останніми роками в Україні з метою мінімізації економічних втрат великотоварних господарств, в яких впроваджена система біозахисту.

Проект наказу визначає можливість створення умов для отримання окремого ветеринарно-санітарного статусу субпопуляції тварин незалежно від епізоотичної ситуації території, на якій вони розташовані.

Прийняття наказу сприятиме удосконаленню вітчизняної нормативно-правової бази щодо вимог, направлених на здійснення оцінки ризику щодо ймовірності виникнення особливо небезпечних хвороб, розробки планів біологічної безпеки господарств, їх реалізації та визначення окремого ветеринарно-санітарного статусу тварин, об’єднаних однією системою нагляду за їх здоров’ям, і, як наслідок, збереження поголів’я тварин в Україні та розширення експортних можливостей вітчизняних виробників тваринницької продукції.

За період обговорення пропозицій та зауважень до проекту наказу не надходило.