портал в режимі тестування та наповнення
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Протокол від 19.09.2017

Опубліковано 20 лютого 2019 року, 14:43

Протокол засідання громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України

м. Київ 19 вересня 2017 року

(початок о 14 год. 00 хв.)

Склад Громадської ради 35 чол.

Присутніх на засіданні членів громадської ради 24 чол. (список додається).

Запрошені на засідання 18 чол. (список додається)

Головуючий на засіданні Г.В. Новіков – голова Громадської ради.

Уповноважений секретар М.М. Бутківська

ПРИСУТНІ: представники Мінагрополітики, громадянського суспільства, представники ЗМІ та інших організацій (список додається).

Порядок денний:

1. Про розгляд звернення Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації. Доповідач Гурківський В.В. – голова Громадської ради при Херсонській ОДА.

2. Про роботу антирейдерських штабів. Доповідач Новіков Г.В. – голова Громадської ради при Мінагрополітики.

3. Різне.

1. СЛУХАЛИ: Про звернення Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації.

ВИСТУПИЛИ: Новіков Г.В. проінформував про кількість зареєстрованих членів Громадської ради, про порядок денний, наголосив на дотримуванні регламенту роботи, відрекомендував запрошених, попередив, що з огляду на кількість присутніх членів без права голосу (за дорученням) Громадська рада зможе тільки процедурне рішення.

ВИСТУПИЛИ: Гурківський В.В. – окреслив одну з екологічних проблем Херсонської області – найбільша пустеля в Європі «Олешківські піски», що є джерелом буревіїв, які наносять суттєві збитки сільському господарству. Для боротьби з цим явищем насаджувалися великі лісові масиви, здебільшого сосни кримської. Проте такі насадження здійснювалися без будь-якого врахування пожежної безпеки. Як наслідок відсутня інфраструктура для забезпечення можливості пожежогасіння та запобігання вогню. Внаслідок пожеж з 2002 по 2017 роки втрати лісового господарства Херсонщини становлять 58,8 тис га, тобто 43,5% лісового фонду області.

Коротко зупинився на причинах знищення лісів та проаналізував масштаби наслідків, навів показники за попередні роки. Зупинився на показниках відновлення лісових культур, що підтверджують тенденцію до зниження відтворення лісових масивів – з 2013 року у два рази.

Проінформував про діяльність Громадської ради при Херсонській ОДА щодо порятунку Нижньодніпровських лісів та лісомисливських господарств. Окремо зупинився на необхідності будівництва протипожежних доріг та водойм, на позитивних наслідках такого будівництва: наповнення державного бюджету, створення додаткових робочих місць, економії держбюджету 370 млн. грн.. на
370 км. доріг, отриманні дешевого будматеріалу – піску. У 2016 році за сприяння Громадської ради Херсонської ОДА було виготовлено проектно-кошторисну документацію на один з об’єктів проекту протипожежного устрою, а саме мережу протипожежних доріг та водойм у 70-му кварталі Раденського лісництва ДП «Цюрупинське ЛМГ».

Згідно висновку державної експертизи під час будівництва лісомисливське господарство отримає додатковий ресурс у вигляді понад 2 млн. тон піщаного ґрунту орієнтовною вартістю 160 млн.грн.

Після презентації звернувся до членів Громадської ради при Мінагрополітики із проханням підтримати напрацьовані Громадською радою при Херсонській ОДА пропозиції Державному агентству лісових ресурсів та органам місцевого самоврядування Херсонської області:

1. Головним напрямком по виведенню лісового господарства із кризового стану визнати заходи по створенню європейської інфраструктури в лісових масивах, передбачених проектом протипожежного устрою Нижньодніпровських лісів.

2. Фінансування будівництва об’єктів протипожежної інфраструктури (тимчасових доріг протипожежного призначення, протипожежних водойм та природоохоронних комплексів) на території підприємств лісового господарства здійснювати з наступних джерел:

а) реалізації надлишків ґрунту (піску), що утворюються під час будівництва;

б) залучати міжнародні та українські екологічні фонди та гранти;

в) в крайньому випадку звертатися за коштами до державного та місцевого бюджетів.

3. Створення протипожежної інфраструктури лісових господарств розпочати з об’єктів на які вже розроблена проектно-кошторисна робоча документація, що пройшла державну експертизу.

4. Налагодити спільний контроль за реалізацією природних ресурсів громадськістю та лісомисливськими господарствами.

5. Рекомендувати Державному агентству лісових ресурсів України провести ревізію земель лісового фонду державних лісомисливських господарств області з залученням громадськості області на предмет їх нецільового використання не для потреб лісового господарства.

6. Змінити керівництво Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства.

7. Організувати та провести спільне засідання громадських рад з залученням громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів з питання законності використання надр півдня України комерційними структурами

ВИСТУПИЛИ: Матейчик В.І. подякував представникам Херсонської області за інформативну презентацію, підтвердив існування проблеми знеліснення Херсонської області. Зауважив, що подібна існує і в Луганській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Одеській областях України. Зазначив, що сьогодні на порядок (в декілька разів) зменшилися обсяги лісовідновлювальних робіт. Навів статистичні дані по заготівлі лісу в Херсонській області за останні роки, що підтверджують різке зниження показників в десятки разів.

Гурківський В.В. прокоментував почуте, сказавши, що на обласному рівні з минулого року практично постійно заборонені будь-які вирубки лісу, тому й такі низькі показники.

Віговський І.Є. проінформував присутніх щодо кількості пожеж за минулий та поточний рік та збитки, заподіяні ними. Наголосив, що скорочення кількості пожежної охорони призвело до різкого зростання числа пожеж та збитків, заподіяних ними. Щодо фінансування, то всі знають, що головний розпорядник коштів – Мінагрополітики.

Байраківська Г.Б. повідомила, що Держлісагентство неодноразово зверталося до Мінагрополітики відносно фінансування галузі. На всіх нарадах, круглих столах, бюджетних комітетах і т.ін. розуміють проблему недофінансування, проте кошти не виділяють (хоча й обіцяли з резервного фонду). В критичній ситуації лісівники навіть перераховували свій одноденний заробіток для допомоги південним областям у боротьбі з пожежами. Проблема в тому, що кожне господарство – окрема юридична особа, а бюджетне законодавство не дозволяє перерахунку коштів між ними для надання допомоги. Зазначила, що у зв’язку із забороною експорту круглого лісу, підняттям рентної плати, квот на сону, дуб та бук, підвищенням відрахувань до державного бюджету прибутки лісогосподарств суттєво знизилися

Новіков Г.В. висловив думку, про можливість передбачення у бюджеті сталої суми, зі сплачених чи відрахованих до бюджету, що поверталася би у вигляді державної підтримки проблемних регіонів, що потребують додаткового фінансування. Але для реалізації цього потрібно розробити чітку бюджетну пропозицію. Щодо заборони експорту круглого лісу, то вважає це слушним засобом стимуляції виробників.

Байраківська Г.Б. повідомила, що недавно відбулася колегія, на якій було затверджено проект стратегії сталого розвитку лісового господарства, де на польському досвіді створення лісового фонду описано з чого він формується, чим наповнюється і як у ньому можна перерозподіляти кошти. Висловила сподівання, що ця стратегія запрацює.

Гурківський В.В. закликав присутніх прийняти рішення, що зобов’яже Держлісагентство вникнути глибше в проблему та напрацювати механізм, що дозволить лісомисливським господарствам реалізовувати надлишок піску, а отримані від реалізації кошти використовувати для будівництва та відновлення протипожежної та іншої інфраструктури.

Прокопенко С.С. звернулася до доповідача із пропозицією надати чіткі сформульовані пропозиції для їх опрацювання всіма членами Громадської ради, а членів Громадської ради закликала рішення приймати не сьогодні з голосу, а після узгодження та повторного обговорення на наступному засіданні.

Григоренко С.В. висловила підтримку такої пропозиції.

Корінець Р.Я. зауважив, що із проведеної презентації, виступу не зрозумілим залишилося в чому саме полягає пропозиція по сталості розвитку сільського господарства (економічний та соціальний розвиток, збереження природи). Висловив думку, що всі прийшли сюди для того, щоб допомогти вирішити проблему, натомість, конкретних обґрунтованих пропозицій не надійшло…

Гурківський В.В. пояснив – сталість у тому, що збереження та насадження лісів зменшить збитки від буревіїв, протипожежні заходи сприятимуть збереженню наявних лісів. Пропозиція в тому, щоб дати можливість лісомисливським господарствам отримувати власні кошти та використовувати їх на відновлення лісів та протипожежні заходи. А сьогодні незрозумілі приватні структури продають пісок, а не лісогосподарства.

Башкатов О.О. проінформував про масштаби знищення лісів пожежами та загроз для сільського господарства, населених пунктів, про те, як намагаються врятувати від пожеж Нижньодніпровські ліси. Зокрема виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво 352 км. протипожежних доріг, водойм та природних зон, проведено її державну експертизу. Будівництво відбуватиметься поетапно. Прокладання доріг сприятиме відновленню ландшафту, дасть можливість доїзду, охорони та контролю, сприятиме боротьбі з незаконною вирубкою лісів. В процесі будівництва виникає надлишок кварцового піску, що може бути реалізований – відповідно до висновків експертизи надлишок піщаного ґрунту вже на першому етапі будівництва дасть прибуток лісогосподарству понад 160 млн.грн. Закликав членів Громадської ради при Мінагрополітики підтримати пропозиції Громадської ради при Херсонській ОДА.

Висоцький Т.М. зауважив, що солідарний із виступаючими, але компетенція не зовсім відноситься до комітету з питань розвитку аграрних ринків, фінансів та оподаткування АПК, який він очолює. Висловив підтримку пропозиції ГР ХОДА, як колег, що займають активну громадянську позицію так як і кожен у своїй сфері, запропонував після уточнення пунктів рішення з метою їх однозначного трактування та реальності їх дії прийняти рішення на наступному засіданні.

Прокопенко С.С. підтримала попереднього доповідача, знову наголосила на необхідності формулювання ГР ХОДА чітких, дієвих та реальних пропозицій.

Пугачов М.І. від імені комітету з питань сільського розвитку та земельних відносин теж підтримав попередніх доповідачів у бажанні голосувати конкретні опрацьовані пропозиції, а не пропозиції з голосу. Через що запропонував рішення прийняти на наступному засіданні.

ВИРІШИЛИ: Доручити секретарю Громадської ради при Мінагрополітики Бутківській М.М. скоординувати роботу комітетів в підготовці проекту рішення про підтримку пропозицій Громадської ради при Херсонській ОДА для винесення його на розгляд на наступному засіданні Громадської ради.

2. СЛУХАЛИ: Про налагодження роботи антирейдерських штабів

ВИСТУПИЛИ: Новіков Г.В. проінформував присутніх про те, що в усіх областях України, за виключенням Черкаської, вже діють антирейдерські штаби, які були утворені за сприяння Мін’юсту після попереднього спільного засідання Громадських рад при Мінагрополітики, Мін’юсті та Держгеокадастрі. Штаби працюють, проводять засідання, відкрили свої гарячі лінії, оперативно виїжджають на заявки та мають позитивні результати. Активна діяльність таких штабів підтверджує існування проблеми рейдерства по території всієї держави.

ВИРІШИЛИ: прийняти інформацію до відома.

СЛУХАЛИ: Про опрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»

3. ВИСТУПИЛИ: Новіков Г.В. довів до відома, що відповідно до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на підтримку аграрного сектору передбачається видатків 6,3 млрд. грн. Звернувся до присутніх з пропозицією опрацювати законопроект та надати свої пропозиції для розгляду на наступному засіданні (орієнтовно в першій декада жовтня).

Висоцький Т.М. повідомив присутніх, що 21 вересня о 16-00 год відбудеться засідання комітету з питань розвитку аграрних ринків, фінансів та оподаткування АПК та запросив взяти участь у засіданні.

ВИРІШИЛИ: прийняти інформацію до відома.

«ЗА» – одноголосно, «ПРОТИ» – немає, «УТРИМАВСЯ» – немає

Голова Громадської ради при Мінагрополітики Г.В. Новіков
Відповідальний секретар Громадської ради при Мінагрополітики М.М. Бутківська


ДОДАТОК 1
до протоколу засідання Громадської ради при Мінагрополітики
від 19.09.2017 року

Список членів Громадської ради, присутніх на засіданні від 19 вересня 2017 року

 • АПАЛЬКОВ Юрій Анатолійович (за дорученням Поєдинка Миколи Сергійовича) – Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад
 • АРТЮШИН Володимир Іванович (за дорученням Андрієвського Віктора Євгеновича) – Громадська організація «Інститут Розвитку Аграрних Ринків»
 • БАРТКОВСЬКИЙ Ігор Ілліч – Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти»
 • БЕРЕНШТЕЙН Борис Леонідович – Асоціація «Союз бірж України»
 • ВИСОЦЬКИЙ Тарас Миколайович – Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»
 • ГАРАГУЦА Максим Іванович (за дорученням Клеванського Василя Григоровича) – Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація селян та сільськогосподарських виробників»
 • ГРИГОРЕНКО Сюзанна Вікторівна – Насіннєва асоціація України
 • ЄМЕЛЬЯНОВА Жанетта Леонтіївна (за дорученням Карпенко Лідії Олексіївни) – Спілка молочних підприємств України
 • ЖЕЖЕЛЬ Юрій Жанович (за дорученням Гнатюка Сергія Андрійовича) – Корпорація «Тваринпром»
 • ІВЧЕНКО Олена Валеріївна (за дорученням Пахно Володимира Григоровича) – Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова Асоціація»
 • КАРПЕНКО Василь Олександрович (за дорученням Бондаренко Василя Марковича) – Національна асоціація молочників України «Укрмолпром»
 • КОВАЛЬ Павло Васильович (за дорученням Дідух Марії Миколаївни) – Українська аграрна конфедерація
 • КОЖАНОВ Юрій Григорович (за дорученням Балдинюка Олександра Васильовича) – Асоціація «Укркондпром»
 • КОРЕНЬКОВА Галина Миколаївна – Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України
 • КУЛЬГАВИЙ Володимир Федорович – Всеукраїнська спілка громадських організацій «Українська асоціація аграрних інженерів»
 • КУЧЕРЕНКО Володимир Михайлович – Корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром»
 • ЛЕВОНЮК Ольга Макарівна (за дорученням Нагайцевої Тамари Михайлівни) –Національна асоціація виробників дитячого харчування, молочноконсервної та сокової продукції «Укрконсервмолоко»
 • МЕЛЬНИЧУК Борис Вікторович – Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України
 • НОВІКОВ Геннадій Володимирович – Громадська спілка «Аграрний союз України»
 • ПЕТРОВ Валерій Петрович – Всеукраїнська Асоціація виробників продукції садівництва та виноградарства
 • ПРОКОПЕНКО Світлана Степанівна – Громадська організація «Інститут сільського розвитку»
 • ПУГАЧОВ Микола Іванович – Заступник голови Президії Громадської організації «Всеукраїнський конгрес вчених економістів-аграрників»
 • СТРИЖАК Микола Іванович (за дорученням Томича Івана Федоровича) – Громадська організація «Асоціація фермерів та приватних землевласників України»
 • ФЕДОРЯКА Надія Федорівна (за дорученням Васильченка Олександра Миколайовича) – Об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром»

Із 24 присутніх членів Громадської ради 12 без права голосу (за дорученням ІГС)

Список запрошених на засідання Громадської ради при Мінагрополітики від 19 вересня 2017 року

Міністерство аграрної політики та продовольства України

 • МАРТИНЮК Максим Петрович – Перший заступник Міністра
 • СТЕПАНЮК Віталій Ростиславович – Начальник управління використання та охорони земель сільськогосподарського призначення, удосконалення земельних відносин Департаменту землеробства та технічної політики в АПК
 • БУТКІВСЬКА Марина Миколаївна – Головний спеціаліст Прес-служби (відділу) – уповноважений секретар Громадської ради при Мінагрополітики

Представники наукових інституцій, експерти, запрошені

 • БАКУМЕНКО Олександр Борисович – Народний депутат України
 • КАЛІБЕРДА Олександр Васильович – Експерт, керівник напряму аграрна політика проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»
 • КОЗАЧЕНКО Леонід Петрович – Народний депутат України
 • КОРІНЕЦЬ Роман Ярославович – Експерт проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»
 • КУХАР Ольга Віталіївна – Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»
 • СЕПЕРОВИЧ Наталія Володимирівна – Експерт USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»
 • СОКОЛОВ Михайло Юрійович – Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада»
 • ЯРОСЛАВСЬКИЙ Олександр Миколайович – Експерт Громадської ради при Мінагрополітики

Представники Держлісагентства

 • БАЙРАКІВСЬКА Галина Борисівна – Начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності
 • ВІГОВСЬКИЙ Ігор Євгенійович – Заступник начальника відділу охорони та захисту лісів
 • МАТЕЙЧИК Василь Іванович – Заступник начальника Управління лісового господарства та відтворення лісів

Представники Херсонської ОДА

 • БАШКАТОВ Олександр Олексійович – член Всеукраїнської громадської організації «’Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» та ГО «Міждержавна гільдія інженерів-консультантів»
 • ГУРКІВСЬКИЙ Валерій Васильович – голова громадської ради при Херсонській ОДА
 • ДЖУРМІЙ Анатолій Анатолійович – голова Експертного центру Херсонської обласної ради
 • РУДЕНКО Михайло Михайлович – юрист-консульт громадської ради при Херсонській ОДА
 • СОЛЯНИК Костянтин Миколайович – заступник начальника відділу по боротьбі з корупцією та злочинністю Всеукраїнської громадської організації «Міжнародне антикорупційне бюро»

Відповідальний секретар Громадської ради при Мінагрополітики М. Бутківська

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux